į pradžią   |   turinys   |   susisiekite  
Apie mus » Garbės nariai
Pirmasis Lietuvos policijos generalinis komisaras
Petras Liubertas​

Lietuvos Respublikos Seimui, priėmus Lietuvos Policijos įstatymą, 1991 m. gruodžio 10 d. LR Seimo nutarimu, paskirtas Atkurtos Nepriklausomos Lietuvos Respublikos, Policijos departamento generaliniu komisaru – Vidaus reikalų ministro pirmuoju pavaduotoju ir pradėjo milicijos reorganizaciją į Lietuvos Respublikos Policiją. Vadovaujant P. Liubertui buvo ruošiama Lietuvos Policijos veiklos struktūra, strategija, tikslai ir taktika.

Lietuvos gyventojai pradėjo pasitikėti  Lietuvos Policija. Pradėtas Lietuvos Policijos tarptautinis bendradarbiavimas su kitomis Europos, Amerikos ir Azijos šalių policijos struktūromis. Buvo suformuotas pagrindinis Policijos departamento darbuotojų branduolys, kuris įgyvendino LR Policijos atkūrimą šalies teritorijoje ir padaliniuose. 1994 m. lapkričio 1 d. pagal VRM statuto 43 str. 1 p. (paties prašymu) atleistas iš užimamų pareigų.

Petras Liubertas - Lietuvos Policijos departamento generalinis komisaras - generolas, apdovanotas Vyčio kryžiaus ordino Riterio kryžiumi, VRM pasižymėjimo ženklais ir kitais apdovanojimais ir paskatinimais.

Būdamas atsargoje, išliko veiklus, iniciatyvus, energingas ir įkūrė pirmąją privačią saugos tarnybą Lietuvoje UAB „ Ekskomisarų biuras“ kur dirba ir šiandien. Dalyvauja politinėje-visuomeninėje veikloje.

 

Pirmasis Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministras​
Marijonas Misiukonis​

Nuo 1989 m. liepos – 1990 m. kovo mėn. 1990 m. kovo 17 d. – 1991 m. sausio 13 d. pirmosios Lietuvos Respublikos Vyriausybės vidaus reikalų ministras, paskirtas Lietuvos Respublikos Seimo. Nuo 1991 m. sausio iki rugpjūčio 1 d. laikinai ėjo vidaus reikalų ministro pareigas trečiojoje Vyriausybėje, iš jų pasitraukė savo iniciatyva. Jam vadovaujant  buvo ruošiama Lietuvos Policijos veiklos struktūra, strategija, tikslai ir taktika. Buvo vienas iš pagrindinių VRM vadovu, ruošiant naują Lietuvos Policijos įstatymą ir milicijos pertvarkos strategiją.

2000 m. apdovanotas Gedimino 3 laipsnio ordinu ir kitais apdovanojimais ir paskatinimais.

Marijonas Misiukonis  vadovaudamas Lietuvos Respublikos VRM nusipelnė didžiulės pagarbos vienydamas pareigūnus, gindamas ir saugodamas Lietuvos Respublikos teritorinį vientisumą pasiekė, kad beveik visi VRM padaliniai liktų ištikimi Lietuvos Respublikai.        

Būdamas atsargoje, išliko veiklus, iniciatyvus, energingas, ilgą laiką dirbo Lietuvos bankų sistemoje. Savo sukauptą profesinę ir gyvenimišką patirtį noriai perduodavo kolegoms, bankų vadovybės ypač  aukštai buvo vertinama jo patirtis saugos srityje.