į pradžią   |   turinys   |   susisiekite  
LPVA filialai » Kauno filialas
EKSKURSIJA Į LIETUVOS AVIACIJOS MUZIEJŲ

Kauno filialo valdyba, taip stengėsi suplanuoti darbą, kad kiekvieną mėnesį  atsargos pareigūnai galėtų susitikti organizuojamuose renginiuose ,padiskutuoti  juos dominančiais klausimais. Kovo 24 d. grupelė aktyvių veteranų susitiko Lietuvos aviacijos muziejuje. Šis muziejus pradėtas kurti Lietuvos aviatorių pastangomis 1971 metais ir oficialiai atidarytas 1983 m. , yra įsikūręs Kaune – nuo 1915 m. veikiančio S.Dariaus ir S.Girėno aerodromo teritorijoje. LAM kolekcijoje beveik 20 tūkstančių eksponatų (tarp jų per 40 skraidymo aparatų) ,o ekspozicijos plotas siekia 4700 kvadratinių metrų. Didelių gabaritų orlaiviai bei Priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos technika eksponuojama 2 ha ploto atviroje lauko aikštelėje. Populiariausias eksponatas – skraidymams tinkanti natūralaus dydžio legendinės “Lituanicos” kopija, sukonstruota ir pagaminta žinomo aviatoriaus V.Kensgailos 1982m., kuriant filmą “Skrydis per Atlantą”. Eksponuojami Lietuvoje naudoti sportiniai lėktuvai, salėse ir lauko aikštelėje   Lietuvos ir Lenkijos  karinių oro pajėgų lėktuvai, gausi aviacinių variklių kolekcija, lėktuvų modeliai, istorinės nuotraukos ir kiti eksponatai palieka neišdildomą įspūdį apie Lietuvos pasididžiavimą – lakūnus ir konstruktorius A.Gustaitį, S.Darių ir S.Girėną bei kt.
Nepaisant patirtų gerų emocijų, po ekskursijos buvo padiskutuota ir apie negatyvius veiksnius, kurie skatina žmonių nusivylimą savo Valstybe, būtent - skaitant spaudoje publikacijas apie tai, kad Seimo Valstybės valdymo ir savivaldybių komitetas siūlo kelti Valstyvės politikų algas apie 800e ir pagrindinis argumentas- tam, kad neimtų kyšių…ir tai tokiu metu, kai mūsų veteranams nerandama lėšų nusavintų pensijų kompensavimui, (kai kuriems jau šiandien 87-77 metai), didėjant nelygybei ir neproporcingai socialinei atskirčiai… Atsargos pareigūnų žeminimas, jų darbų nuvertinimas, ne pats geriausias pavyzdys jauniems pareigūnams, studentams, kurie bet kuriuo paros metu vykdydami savo pareigas, pasiryžę paaukoti gyvybę .  Per šių metų 3 mėnesius įvykdyti nusikaltimai Lietuvoje rodo, kad pareigūnai rizikuoja kiekvieną dieną, tačiau matydami, kaip Vyriausybė pasielgė su atsargos pareigūnais -  nemato garantijų, kad taip nebus pasielgta ir su jais.

Kauniečiai ne tik lanko Kauno įžymias vietas, bet ir dalijasi gera patirtimi, todėl norime pakviesti kitų filialų narius atvykti į Kauną, pabendrauti ir susipažinti  su mūsų miestu.

 

LPVA Kauno filialo informacija