į pradžią   |   turinys   |   susisiekite  
LPVA filialai » Kauno filialas
Gegužės mėnuo – geriausias metas kelionėms

Jau tampa gražia tradicija, kad LPVA Kauno filialo nariai, norėdami geriau pažinti Lietuvą, susitikti su kolegomis, leidžiasi į kelionę. Visiems labai patiko pernykštė išvyka į Anykščių kraštą, todėl filialo valdyba nutarė pakviesti visus aplankyti Dzūkiją. Atsakinga už kelionės organizavimą buvo paskirta valdybos narė Janina Ambrutienė, kuri ir yra kilusi iš šio krašto. Gegužės 14-osios dienos ryte į ekskursiją susirinko gausus policijos veteranų būrys su šeimų nariais. Smagi kelionė autobusu prasidėjo nuo kiekvieno ekskursanto pristatymo, o taip pat buvo paskirstytos pareigos: kas rūpinsis keliautojų maitinimu, saugiu elgesiu, pirmąja medicinine pagalba, kas pranešinės orų prognozę bei dokumentuos kelionę. „Pareigos“ buvo patvirtintos aplodismentais. Kelionės metu LPVA padėka už aktyvų dalyvavimą organizacijos veikloje buvo įteikta Vytautui Jurkevičiui bei pasveikinti gegužės mėnesį gimę Arvydas Minelga ir Virgis Braukyla. Visus maloniai vokaliniais sugebėjimais nustebino Arvydas Minelga, į pasveikinimą atsakęs solo atlikta daina „Vėl gegužio žiedai“.

Kelionėje buvo organizuota viktorina „Ką žinai apie Dzūkiją“, o teisingai atsakiusieji buvo apdovanoti simboliniais grybukais.

Pirmasis aplankytas objektas – 25 metrų aukščio Merkinės apžvalgos bokštas, į kurį užlipo beveik visi ekskursijos dalyviai. Pabijoję aukščio, prarado puikią galimybę pamatyti visą Dzūkijos gamtos grožybę. Vėliau maršrutas vedė į Liškiavą – čia aplankyta Šv. Trejybės bažnyčia, vienuolyno ansamblis, piliakalnis. Iš Liškiavos maršrutas vedė į Merkinės piliakalnį, o iš ten – į Merkinės krašto muziejų, kur laukė ekskursijos vadovas bei keturi kolegos iš LPVA Varėnos filialo. Atsidėkodami už įdomų pasakojimą apie Merkinės istoriją, muziejaus direktoriui Mindaugui Černiauskui padovanojome 2016 metų policijos kalendorių su visų išvykos dalyvių parašais bei dovanų gavome leidinį apie Lietuvos lankytinus objektus. Ne vienam norėjosi pamatyti garsiąją piramidę Česukų kaime, todėl tai irgi buvo įtraukta į maršrutą. Varėnos filialo pirmininkas Marjanas Čapkovskis su kolegomis parodė poilsiavietę prie gražaus ežero, kur visi draugiškai pasisotino karšta Jono Rapsikevičiaus parūpinta sočia koše bei arbata. Nors diena buvo apniukusi, šiame sustojime lietus netrukdė draugiškam pasibuvimui gamtoje. Čia įvyko ir kauniečių bei varėniškių apsikeitimas dovanėlėmis.

Bendra bei kitos fotografijos bene geriausiai papasakoja apie kelionės nuotaikas – buvo įdomu ir malonu šeštadienį kartu aplankyti Dzūkiją.

Visi išsiskirstė su noru kelionių tradicijas tęsti ir toliau! 

 

LPVA Kauno filialo informacija