į pradžią   |   turinys   |   susisiekite  
LPVA filialai » Kauno filialas
Veteranų ruduo

Kelionę į Anykščių kraštą LPVA Kauno filialo valdyba suplanavo dar tada, kai ruduo džiugino visomis spalvomis, kai net sunku buvo patikėti, kad rudeniški orai gali ir lietumi pasveikinti…Todėl lapkričio 9-osios ryto visi laukė kažkiek nerimaudami – lis ar nelis? Valio, pasisekė – ankstyvą rytą išvykę nuo Kauno pilies, visą dieną keliavome sausi, tik vakare Kaunas grįžtančius pasitiko nulytomis gatvėmis.

Vykstančią beveik keturiasdešimties policijos veteranų ir jų šeimų grupę su laukiančia nemaža išvykos programa valdybos narys Arvydas Minelga supažindino dar autobuse: „siaurukas“, didingoji Anykščių bažnyčia, Medžių lajų takas, Arklio muziejus. Kad kelionė neprailgtų, autobuse organizatoriai surengė „proto mūšį“ – reikėjo atsakyti į nemažai klausimų: apie atstumą nuo Kauno iki Anykščių, kokio stiliaus yra Anykščių bažnyčia, kada įkurti Anykščiai, kodėl jie gavo tokį vardą ir dar daug kitų. Daugiausiai žinantys gavo po mažą simbolinę dovanėlę. Vykstant per Jonavos rajoną, apie jį nemažai papasakojo kilę iš ten Aloyzas Didžiokas ir Aleksandras Markevičius, o kadangi gimusių Ukmergės ar Anykščių rajonuose tarp išvykos dalyvių nebuvo, tai ir pasakojimo apie šias vietas nebuvo.

Pirmoji aplankyta vieta – siaurasis geležinkelis, kur buvo įdomu ne tik pasakojimo apie šio geležinkelio ypatumus paklausyti, bet ir išbandyti priemones, skirtas geležinkelio priežiūrą vykdantiems darbininkams.Tam tikra atrakcija tapo pasivažinėjimas „drezina“ ir triračiu, visus maloniai nustebino gausi siauruko ekspozicija muziejuje.Veikiančiame siauruko makete pamatėme, kaip garvežys traukia vagonus su kroviniu. Po bendros fotografijos su siauruko stoties viršininku, ekskursijos dalyvių laukė pažintis su aukščiausia Lietuvoje Anykščių bažnyčia. Šv.Apaštalo evangelisto Mato bažnyčia buvo pastatyta 1909 metais. Jos bokštų aukštis yra 79 metrai. Policijos veteranams teko ilgokai kopti laiptais į apžvalgos aikštelę, įrengtą viename iš dviejų bokštų, tačiau iš ten buvo galima pasigrožėti Anykščių apylinkėmis. Didelį įspūdį padarė šventorių puošiančios Kryžiaus kelio medinės skulptūros, kiti paminklai. Veteranai maldos namams paliko piniginę auką.

Skaniai papietavę restorane” Nykščio namai“, visi nuvykome susipažinti su Medžių lajų taku, kuris įrengtas tik šią vasarą, todėl visiems buvo įdomu pajusti jo aukštį ir atsiveriančius vaizdus.  Daugelis veteranų buvo sužavėti galimybe pasivaikščioti saugiu taku medžių viršūnių aukštyje, o šio maršruto pabaigoje pasikelti į apžvalgos bokštą. Atsivėrusią prieš akis panoramą`daugelis užfiksavo fotoaparatais bei filmavimo kameromis. Būnant Anykščių rajone, negali neaplankyti ir  Niūronių kaime įsikūrusio Arklio muzieajus. Šio muziejaus gidas šmaikščiai pasakojo apie lietuviškus žirgus ir aprodė sukauptus muziejuje eksponatus. Turėjome galimybę tame pačiame kaime pasėdėti už stalų aukštaitiškame name, paragauti naminės duonos ir išgirsti gaspadinės pasakojimą apie duonelės kepimą. Atsisveikindami su Anykščiais, padėkojome mero patarėjui Donaldui Vaičiūnui, kuris padėjo parengti turiningą viešnagės programą, bei perdavėme prisiminimui knygą merui Kęstučiui Tubiui, kuris Kauno policijos veteranus ir buvo pakvietęs apsilankyti Anykščiuose.

Vykstant namo, nuobodžiauti neteko – ataskaitas apie kelionę pateikė dar kelionės pradžioje paskirti atsakingais už orus, saugumo techniką, viešuosius ryšius ir pan.

Koks klausimas buvo svarbiausias? Kada ir kur vėl keliausime?