į pradžią   |   turinys   |   susisiekite  
LPVA filialai » Mažeikių filialas
LPVA Mažeikių filialo susirinkimas

LPVA Mažeikių filialo susirinkimas 2019-06-18 14 val. Susirinkime dalyvavo  Mažeikių LPVA nariai.  Apsilankė Telšių APVK viršininkas Remigijus Rudminas ir Mažeikių PK viršininkas Saulius Bumblys. Remigijus Rudminas pagyrė Mažeikių LPVA narius už aktyvumą, pasidžiaugė atliekama veikla, skinamas pergales įvairiuose VRM ir LPVA renginiuose, bei palinkėjo Mažeikių veteranams ir toliau likti tokiems aktyviems, rodyti pavyzdį kitų rajonų LPVA nariams.

 Dienotvarkės klausimai: LPVA  filialo narių dalyvavusių VRM sąskrydyje pasisakymai, apibendrinimas. Dėl dalyvavimo renginyje 2019 m. liepos 6 (šeštadienį) 12.00 val.  skirta Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo dienai - Valstybės dienai. Dėl vakaronė sodyboje rugpjūčio 3d., kviesti svečius.  Kolegų sveikinimai  gimtadienio proga. Pažymėjimų keitimai pasibaigus galiojimo laikui.

Pirmasis klausimas : filialo narių kreipimosi į rajono seimo narį Kęstutį Bartkevičių a/ nusavintų pensijų kompensavimas, b/  valstybinių pensijų indeksavimas, pareigūnų ir karių valstybinės pensijos priedas už tarnybą.

 Birželio 19 d. 10 val. buvo sutartas susitikimas su seimo nariu. Priėmimas prasidėjo nuo tiesioginio mūsų klausimo. Filialo nariai neslėpė nuoskaudos ir nusivylimo, kad turi eiti prašyti, reikalauti tai kas teisėtai priklauso. Sąžiningai atlikę tarnybą, kas iš pašaukimo, kas paragintas  kolegų.

Tarnybinė pensija yra kelis kartus mažesnė nei šalies  gyventojų pragyvenimo lygis. Dar prieš dešimtmetį neatsiklausus buvo paimta pensijos dalis.  Esantys kaimynai, latviai tais pačiais metais savo šalies žmonėms atstatė, tai kas buvo sumažinta. Mūsų šalies „galvos“  ignoruoja   buvusius pareigūnus. Ne kartą buvo kreiptasi ir prašyta, kad atiduotu tai kas teisėtai priklauso. Šiandien girdime, kad yra susidariusi didelė suma, todėl atiduoti   nėra galimybės.  Klausimas : tai kodėl iki šiol vagiama nuo buvusių pareigūnų? Kodėl kažkas kitas gyvena jų sąskaita? 

Viename iš susitikimų  paklausta Ingrida Šimonytė drįso atsakyti, kad ji pirmą kartą girdi, kad  buvusiems pareigūnams nėra indeksuojami pinigai, kad jeigu turi kitų pajamų nemokamas  priedas už tarnybą.

Tai va, gerbiami pareigūnai, koks yra požiūris į mus. Mes vieninteliai likę, iš kurių ir toliau vagiami paskirti pinigai, nevykdomas indeksavimas ir atimamas priedas, jeigu turime kitas pajamas.

Pažadėjom gerbiama seimo nariui, kad po dviejų savaičių ateisim paklausi, koks tolimesnis sprendimas bus  priimamas socialinės atskirties mažinimo.

Seimo narys, tvarkietis patikino, kad tikrai bus sprendžiama ir  greitu laiku bus priimti teigiami  spendimai.

Dėkui jam.

 

LPVA Mažeikių filialo informacija