į pradžią   |   turinys   |   susisiekite  
LPVA filialai » Panevėžio filialas
Nepamirštami susitikimai Vokietijoje

2018 m. rugpjūčio  10-19 dienomis Šiaurės Reino-Vestfalijos žemės Selm-Brok mieste (beje, mieste yra Policijos akademija) vyko TPA Vokietijos skyriaus rengiamas jau septintasis tarptautinis TPA šalių-narių atstovų susitikimas.

TPA Estijos skyriaus nariai į susitikimą kartu vykti pakvietė savo kolegas iš Latvijos ir TPA LS Panevėžio poskyrio narius. Tradiciniame renginyje Vokietijoje dalyvauja daugelio Europos šalių nacionalinių TPA skyrių delegacijos. Šiemet į susitikimą atvyko ir Šri Lankos bei Pietų Afrikos Respublikos TPA delegacijos.

Tad ankstų rugpjūčio rytą į estų autobusą įlipo TPA LS Panevėžio poskyrio nariai Rima Muniuvienė, Aleksandra Čechova ir  Virginijus Klanauskas, kuris atstovavo ne tik TPA LS, bet ir Lietuvos policijos veteranų asociaciją. Kelionė neprailgo, nes kartu važiavo trijų Baltijos šalių atstovai, jau pažįstantys vieni kitus iš susitikimų sąskrydžiuose. Tad buvo malonu visiems prisiminti buvusių susitikimų įspūdžius, susitikimus Estijoje ir Latvijoje.

Vokietijoje organizatoriai pasitiko atvykusius susitikimo dalyvius, apgyvendino, pasirūpino maitinimu, organizavo ekskursijas. Dvidešimties valstybių delegatai  vakarais susirinkdavo prie bendro stalo, bendraudavo, dalindavosi savo skyrių ir poskyrių patirtimi. Organizatorių dėmesio užteko visiems bene 200 dalyvių ir jų šeimų nariams. Susitikimo atidaryme šalių atstovus sveikino Vokietijos Vidaus reikalų ministras, Policijos akademijos vadovas, Vokietijos TPA vadovas, du kapelionai. Visi dalyviams linkėjo gerai pailsėti, užmegzti naujas pažintis, pabendrauti  ir , kaip prisakė TPA  įkūrėjas,  „Tarnauti draugaujant“.

Kukli Lietuvos atstovų grupelė (4 panevėžiečiai ir vilniečių šeima su 2 atžalomis) Vokietijos Vidaus reikalų ministrui ir TPA Vokietijos skyriaus vadovui įteikė trispalvius šalikus ir atminimo ženklus „Policijai 100“, su kitų šalių atstovais apsikeitė suvenyrais, kontaktiniais duomenimis.

Dešimt dienų prabėgo lyg akimirka. Susitikimas su kitų šalių kolegomis buvo įspūdingas, organizatorių priėmimas šiltas ir nuoširdus, visi grįžo namo kupini įspūdžių, įsigiję naujų draugų, su kuriais gal ir teks vėl susitikti.

 

Virginijus Klanauskas

LPVA Panevėžio filialo Valdybos sekretorius