į pradžią   |   turinys   |   susisiekite  
LPVA filialai » Rokiškio filialas
ROKIŠKĖNŲ KELIONĖ Į LATVIŠKĄ LEDO KARALYSTĘ

2017-02-11

 

                   Vasario 11 dieną TPA Lietuvos skyriaus Rokiškio poskyrio ir Lietuvos policijos veteranų asociacijos Rokiškio filialo nariai bei jų šeimų nariai, kartu su Rokiškio bendruomene, vyko į Latvijos Respubliką, kur pagrindinis tikslas buvo aplankyti ledo skulptūrų festivalį.

                      Pakeliui rokiškėnai dar aplankė Bauskės mieste įsikūrusį automobilių muziejų (garsiojo Rygos automobilių muziejaus filialą), kuriame skirtingų laikotarpių eksponatai: nuo XIX-XX amžių prabanga tviskančių amerikiečių automobilių iki pažįstamos sovietinės technikos. Parodų salėse apžiūrėjome žemės ūkio techniką, autobusus, karinius ir priešgaisrinius automobilius, motorinius dviračius ir motociklus bei žaislus, susijusius su automobiliais ir to meto buitimi.

                      Iš automobilių muziejaus išvykome į Bauskės pilį, kuri buvo pastatyta apie XV amžiaus vidurį. Ten apžiūrėjome Livonijos ordino pilies griuvėsius, pasižvalgėme iš bokšto apžvalgos aikštelės, susipažinome su pilies istorijos ekspozicija bei teminėmis parodomis „Drabužiai ir papuošalai Kuržemės hercogystėje“ bei „Bauskės pilis – karinis įtvirtinimas“. Bauskę ir Rokiškio rajoną sieja ne tik bendra valstybių istorija, bet ir Nemunėlio upė – jo vandenys iš mūsų rajono nuteka į šį miestą, susitinka su Mūša ir toliau įsilieja į Lielupę.

                      Tarp rokiškėnų aplankytų objektų – netoli Jelgavos esantis nedidelis Duobelės miestas. Miestelio pilies griuvėsiai dabar tarp lankomų istorinių objektų. Duobelė turistų traukos objektu tapo dėl besmegenių – visame mieste jų, iki 5 metrų aukščio, pačių įvairiausių formų, pritaikytų pagal pastatų paskirtį ar aplinką, pritupdyta dvi dešimtys.

                      Galutinis kelionės tikslas – didžiausio ledo skulptūrų festivalio Baltijos šalyse aplankymas Pašto saloje, esančioje Jelgavos miesto pačioje širdyje. Ten žiūrovams buvo pristatyti 45 konkursiniai (30 mažų ir 15 kelių metrų aukščio skulptūrų) bei galybė nekonkursinių darbų, atspindėjusių ledo šventės temą. Į didžiausių pasaulio ledo ir skulptūrų festivalių sąrašą įtrauktas Jelgavos ledo skulptūrų festivalis šiemet buvo rengiamas devynioliktąjį kartą. Festivalio tema – „Karnavalas“. Skulptūras kūrė 32 profesionalūs menininkai iš aštuonių šalių: Latvijos, Lietuvos, Rusijos, Mongolijos, Turkijos, Portugalijos, Airijos ir Italijos. „Karnavalui“ panaudota daugiau nei 70 tonų ledo: skaidriam ledui išgauti teko šaldyti distiliuotą vandenį. Spalvomis švytinčių pačių netikėčiausių formų ir dydžių ledo skulptūros eksponuotos didelėje palapinėje, saloje suformuotos švytinčių skulptūrų alėjos, įrengta ledo kavinė, kurioje baras, stalai – ledo, o aplinka – ledo pasakų personažai, šalia jų – 3D multimedijos šou. Taip pat klausėmės nuotaikingo Laurio Reiniks koncerto bei gėrėjomės įspūdingais fejerverkais bei lazerių šou.

                     

LPVA Rokiškio filialo informacija