į pradžią   |   turinys   |   susisiekite  
Naujienos
Artėjančios Policijos dienos proga – įspūdinga policijos ir visuomenės šventė Kaune

2016-09-24

 

Artėjant Policijos – Angelų Sargų dienai, policijos veteranai kauniečiai bei kolegos iš kitų regionų turėjo progą rugsėjo  24 dieną dalyvauti policijos ir visuomenės šventėje, kuri tradiciškai organizuojama kasmet kitame apskrities centre – šiemet atėjo eilė Kaunui. Tai buvo įspūdingas, didelis renginys ir reginys, įdomus ne tik miestiečiams, bet ir esamiems bei buvusiems policijos pareigūnams.

Šventė prasidėjo iškilmingomis Mišiomis Kauno Šv.Apaštalų Petro ir Povilo arkikatedroje bazilikoje, gausiai dalyvaujant policijos pareigūnams, veteranams, svečiams, Tarptautinės policijos asociacijos nariams iš Lenkijos, Latvijos, Estijos, miestiečiams. Po Mišių eisena, kurioje žygiavo uniformuoti pareigūnai, kinologai su šunimis, Vilniaus policijos raitasis būrys, užsienio svečiai ir veteranai, nužygiavo prie Kauno pilies, kur ir vyko policijos ir visuomenės šventė. Šventės dalyvius pasveikino Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius ir Lietuvos policijos generalinis komisaras Linas Pernavas, Kauno apskrities VPK viršininkas Darius Žukauskas. Geriausi policijos pareigūnai buvo apdovanoti. Po oficialių kalbų prasidėjo didelė ir įvairi programa: rinktinė „Aras“, pasitelkusi sraigtasparnį, visus nustebino žaibiška operacija išlaisvinant įkaitus laive; įspūdį padarė raitosios policijos būrio ir kinologų su tarnybiniais šunimis programos, MRU Viešojo saugumo fakulteto studentų ir Lietuvos policijos mokyklos kursantų pasirodymai.

Puikus saulėtas šeštadienis sutraukė ypač daug kauniečių, nemažai jų atvyko su vaikais, kurie bendravo, fotografavosi su policijos Amsiumi, žaidė įvairius žaidimus, apžiūrinėjo policijos specialiuosius automobilius bei kitą techniką, susipažino su Latvijos, Estijos, Lenkijos policijos pareigūnais ir gavo iš jų suvenyrų. Didelėje renginio teritorijoje miestelėnai turėjo progą pamatyti stenduose demonstruojamą policijos ginkluotę ir techniką bei pasikalbėti su policijos pareigūnais. Visus smagiai nuteikė nuotaikingas koncertas.

Dalyvavusiems renginyje policijos veteranams tai buvo gera proga susitikti buvusius kolegas – tebetarnaujančius ir jau baigusius tarnybą. Kitais metais panaši šventė numatoma Panevėžyje. Galbūt joje po Lietuvos policijos veteranų asociacijos vėliava susiburs daugiau veteranų iš visų Lietuvos regionų. 

 

LPVA Kauno filialo informacija