į pradžią   |   turinys   |   susisiekite  
Naujienos
KURSANTŲ PAŽINTIS SU LIETUVOS POLICIJOS ISTORIJA IR JOS RAIDA

2016-10-18

 

Lietuvos policijos mokykloje (toliau – LPM) antradienį kursantų įprastą paskaitų tvarkaraštį šiek tiek praturtino kiek kitokio pobūdžio pamoka. Susitikti akis į akį su būsima pareigūnų karta atvyko Lietuvos policijos veteranų asociacijos nariai Vytautas Navickas ir Antanas Gaižauskas.
Buvę policijos pareigūnai tikrai turėjo ką papasakoti kursantams, ypač kai per ilgus tarnybos metus  matė visko. V. Navickas savo tarnybą policijos sistemoje baigė būdamas generalinio komisaro pavaduotojas, o A. Gaižauskas buvo Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininko pavaduotojas. 
Veteranai savo pamokai pasirinko labai svarbią temą visiems policijos pareigūnams – „Lietuvos policija, jos istorija ir raida“. Buvę pareigūnai įsitikinę, kad kiekvienas policininkas privalo žinoti savo šalies policijos istoriją, kaip ji vystėsi ir tapo toki, kokią mes ją matome šiandien.
Šios pamokos metu kursantai sužinojo, jog žodis „policija“ turi labai ilgą istoriją, jis kilęs iš graikų kalbos politeia – miesto valdymas. Pirmą kartą oficialiai įteisintas šis terminas buvo tik XVIII amžiuje. 
Lietuvos policijos istorija taip pat turi kelis vystymosi etapus: nuo carinės Rusijos iki šių dienų. Veteranai pasakojo kursantams, kaip kūrėsi pirmosios policijos pajėgos Lietuvoje.
„Būsimiems milicininkams tuomet buvo keliama ne tiek daug reikalavimų, kaip dabar jums. Asmenys turėjo būti tarnavę kariuomenėje, mokėti skaityti ir rašyti bei mokėti valdyti ginklą“, - vardijo A. Gaižauskas. 
Jis užsiminė, kad pirmojo Lietuvos milicijos mokykla buvo įkurta visai netoli dabar esančios mokyklos – Linksmakalnyje, 1922 metais. Po dviejų metų mokyklos pavadinimas keitėsi, nes šalyje milicija pervadinta į policiją. Per savo gyvavimo laikotarpį ši mokykla išleido 22 pareigūnų laidas. 
Visi policijos pareigūnai nustebtų sužinoję, kad tarpukario laikotarpiu Lietuvoje policijos rūšys buvo kiek neįprastos, jeigu lygintume su šių dienų: geležinkelio policija, vandens policija, privatinė policija ir t.t.
Kursantai džiaugėsi, kad turėjo galimybę susipažinti ir pabendrauti su buvusiais pareigūnais. Be to, paskaita buvo labai informatyvi, jos metu jie sužinojo labai daug įdomių dalykų apie policiją ir jos istoriją. 

 

Lietuvos policijos mokyklos informacija