į pradžią   |   turinys   |   susisiekite  
Naujienos
Lietuvos policijos veteranų asociacijos viešas kreipimasis

VIEŠAS KREIPIMASIS

 

„Policijos veteranai: Svarbiausia – valstybės interesai“

2015 m. lapkričio 23 d.

 

 

Pastarieji rezonansiniai įvykiai, ypač sulaikyto asmens pabėgimas, pagrobus automatą, vėl įžiebė politines aistras. Policijos veteranai kviečia pastarąjį įvykį vertinti blaiviai, kaip atskleidusį ne tik tarnybinių pareigų vykdymo spragas, bet kartu ir pamokantį. Su automatu neatsakingai pasielgė konkretus pareigūnas iš vieno nedidelio šalies regiono, turintis nemažą tarnybos stažą, tačiau vargu ar dažnai galintis tobulinti savo profesinius įgūdžius. Šis konkretus pareigūnas privalo ir atsakyti už savo padarytą klaidą. Pačios policijos veiksmus, gaudant asmenį, pagrobusį automatą, ne tik mes – veteranai, bet ir didžioji dalis visuomenės, įvertino teigiamai. Policija parodė visuomenei, kad ji gali įvykdyti sudėtingesnę užduotį, nei adatos radimą šieno kupetoje. Lietuvos piliečiai, ir ypač vilniečiai, gali būti tikri, kad šalies policija, padedant kitoms vidaus reikalų sistemos institucijoms, gali operatyviai mobilizuoti didžiules pajėgas ir susidoroti su bet kokia užduotimi. Visuomenės apklausos šią nuomonę tik patvirtina, nes dauguma viešai pasisakiusių, pritarė policijos veiksmams, kad saugumo jausmas svarbesnis už trumpalaikius nepatogumus. Išvadas dėl šios situacijos padarys atsakingi pareigūnai ir informuos mus visus.

Tačiau buvo sunku net įsivaizduoti, kad šis, nors ir rezonansinis įvykis, destabilizuos vidaus reikalų sistemą. Esant įtemptai ir grėsmingai situacijai dėl teroristinių atakų Paryžiuje, grėsmių Belgijos sostinėje Briuselyje, artėjantis pabėgėlių priėmimas reikalauja visų lygių politikų įtempto darbo bei tarpusavio supratimo. Sprendžiant visus šiuos klausimus, ypatingai svarbus stipraus ir kompetentingo bei puikiai sistemą išmanančio vidaus reikalų ministro vaidmuo, nes tai jo veiklos sfera, o tuo pačiu ir atsakomybė. Pareigūnai privalo žinoti politikų poziciją bei sprendimus konkrečioje situacijoje. Pataruoju metu būtent taip ir buvo. Pareigūnai iš vidaus reikalų ministro sulaukdavo aiškių užduočių, nevyniojamų į „politinę neaiškumų vatą“. Būtų labai gaila, o tuo pačiu ir neatsakinga būtent dabar keisti profesionalų vidaus reikalų ministrą.

 

Gerb. Ministre, Sauliau Skverneli,

Nenubraukite vienu savo pareiškimu visų darbų, kuriuos jūsų vadovaujama komanda atliko ir kuriuos pradėjote, bet nespėjote baigti. Raskite savyje vidinių jėgų bei išminties ir artimiausiu metu atsiimkite atsistatydinimo pareiškimą. Supraskite – Jūs atstovaujate ne tik save, bet visą vidaus reikalų sistemą, kuri su viltimi laukia pradėtų darbų užbaigimo. Kiekvienas pareigūnas, nesvarbu, kur jis bedirbtų, laukia permainų, kurias įgyvendinus, galės pasijusti oriu Europos Sąjungos šalies pareigūnu ir su pasididžiavimo sakyti, kad jis tarnauja Lietuvai.