į pradžią   |   turinys   |   susisiekite  
Naujienos
Minint Lietuvos policijos šimtmetį Alytuje vyko dviejų knygų pristatymas

Š. m. spalio 23 d. popietę Alytaus apskrities vyriausiajame policijos komisariate (toliau – Alytaus apskr. VPK) buvo pristatytas Policijos departamento albumas „Lietuvos policijai – 100“ ir atkurtos nepriklausomos Lietuvos pirmojo vidaus reikalų ministro, LPVA Garbės nario, Marijono Misiukonio autorinė knyga „Lemtingi metai“. Į renginį susirinko Lietuvos policijos veteranų asociacijos nariai iš Alytaus, Lazdijų, Marijampolės, Druskininkų, Kauno, Vilniaus,  Varėnos filialų, kiti Vidaus reikalų ministerijos veteranai, Alytaus policijos darbuotojai, miesto meras Vytautas Grigaravičius ir kiti garbingi svečiai.

Renginį pradėjęs Alytaus apskr. VPK pavaduotojas R. Jaciunskas džiaugėsi, kad tądien buvo pristatytos dvi Lietuvos policijai svarbios knygos, skirtos policijos šimtmečiui paminėti. Policijos albumo kūrimo procesą ir trumpą apžvalgą susirinkusiems pateikė buvęs Marijampolės apskr. VPK viršininkas S. Andriušis. Ši knyga yra dovanojama kiekvienam Lietuvos policijoje dirbančiam pareigūnui, yra galimybė šią knygą įsigyti ir policijos veteranams.

Kitą knygą pristatęs Lietuvos policijos veteranų asociacijos (toliau – LPVA) pirmininkas Vytautas Navickas atkreipė dėmesį, kad „Lemtingi metai“ – unikali knyga jau vien dėl to, kad M. Misiukonis – žmogus, pažįstantis vidaus reikalų sistemą iš vidaus, tad jis geriau nei kas nors kitas gali nušviesti tuometinės situacijos ypatumus. M. Misiukonis pristatė savo knygą renginio dalyviams, pasidalijo savo prisiminimais apie Nepriklausomybės gynimą, tragiškus  1991 metų sausio  įvykius. Vėliau visi bendravo tarpusavyje ir prisiminė išskirtinius policijos istorijos įvykius.

LPVA pirmininkas Vytautas Navickas įteikė LPVA atminimo ženklą „Policijai 100“ Marijonui Misiukoniui, Alytaus teisėsaugos ir teisėtvarkos muziejaus įkūrėjui ir ilgamečiam policijos pareigūnui Albinui Navickui ir LPVA atminimo  ženklą padovanojo minėtam Alytaus apskr. VPK muziejui.

Renginio metu netrūko dovanų, šiltų prisiminimų, taip pat ir istorijos faktų, kuriuos susirinkę veteranai bei esami darbuotojai galėjo tarpusavyje aptarti.

 

LPVA valdybos informacija