į pradžią   |   turinys   |   susisiekite  
Naujienos
Ministras E. Misiūnas susitiko su policijos veteranų atstovais

2017-03-02

 

Vidaus reikalų ministras Eimutis Misiūnas šiandien susitikęs su Lietuvos policijos veteranų asociacijos vadovais aptarė Vidaus reikalų ministerijos ir asociacijos bendradarbiavimą ir jo stiprinimo galimybes, taip pat policijos veteranams aktualius klausimus.

Į susitikimą Vidaus reikalų ministerijoje atvyko asociacijos valdybos pirmininkas Vytautas Navickas, valdybos nariai Stanislovas Liutkevičius, Vytautas Jonikas bei Petras Liubertas. Susitikime taip pat dalyvavo vidaus reikalų viceministras Česlovas Mulma ir ministerijos kancleris Algirdas Stončaitis.

Ministro E. Misiūno teigimu, labai svarbu, kad bendradarbiavimas su policijos veteranų asociacija  vyktų ne tik ministerijos, bet ir visos vidaus reikalų sistemos lygmeniu. Ministras pakvietė asociacijos narius aktyviai dalyvauti įgyvendinant policijos reformą: išsakyti savo nuomonę ir pastabas, teikti siūlymus.

Asociacijos vadovai, savo ruožtu, pažymėjo, kad veteranai yra pasirengę pasidalinti sukaupta patirtimi, dalyvauti jaunosios pareigūnų kartos ugdyme. Pokalbio metu buvo diskutuota ir apie mentorystę, kaip galimybę jaunajai kartai perduoti ilgametę veteranų patirtį. Asociacijos atstovai taip pat pažymėjo, kad reikia suaktyvinti bendradarbiavimą ne tik policijos centrinėse įstaigose, bet ir teritoriniuose padaliniuose.

Susitikimo metu buvo kalbėta ir apie istorinės atminties įamžinimą, išryškinant vidaus reikalų sistemos pareigūnų indėlį atkuriant Lietuvos nepriklausomybę. Prisimenant policijos raidos istoriją, buvo aptartos policijos muziejaus įkūrimo galimybės.

Ministerijos vadovai ir policijos veteranai taip pat aptarė pareigūnų socialinių garantijų bei pensijų kompensavimo klausimus. Pažymėta, jog ministerijos pozicija pensijų kompensavimo klausimu visada buvo ir bus nuosekli.

2016 m. kovo mėn. Vidaus reikalų ministerija ir Lietuvos policijos veteranų asociacija pasirašė bendradarbiavimo sutartį. Jos tikslas – aktyvinti bendradarbiavimą siekiant sklandesnio tarnybą baigusių pareigūnų reintegravimo į visuomenei naudingą veiklą, medicininio reabilitavimo ir sveikatos priežiūros. Taip pat siekiama stiprinti ryšius tarp policijos, vidaus tarnybos veteranų ir vidaus tarnybos įstaigų bendruomenių, skatinant profesinės patirties ir žinių perteikimą jauniems pareigūnams, vidaus tarnybos profesijų populiarinimą, teisėsaugos tradicijų ir istorijos puoselėjimą, užtikrinant vidaus reikalų sistemos darbuotojų socialines garantijas ir saugumą. 

 

 

 

Vidaus reikalų ministerijos Viešųjų ryšių skyriaus informacija