į pradžią   |   turinys   |   susisiekite  
Naujienos
Prisiminus akcijos DAROM - 2018 akimirkas

2018 m. balandžio 21 d. visoje šalyje jau vienuoliktą kartą vyko tradicinė švarinimo akcija DAROM 2018, vienijanti daugiau nei 100 pasaulio valstybių.

Lietuvos policijos veteranų asociacijos Vilniaus filialo nariai inicijavo LPVA dalyvavimą visoje šalyje. Kaip mat atsišaukė LPVA Kauno ir Panevėžio filialai ir Biržų skyrius.

plačiau
 
DRAUGIŠKAS LATVIJOS IR ESTIJOS POLICIJOS ATSARGOS PAREIGŪNŲ SUSITIKIMAS SKRIVERĖJE

Tarptautinės policijos asociacijos Latvijos skyriaus generalinės sekretorės Indros Lusės kvietimu Lietuvos policijos veteranų asociacijos Panevėžio filialo valdybos narys Virginijus Klanauskas su žmona Vilma 2018 m. balandžio 7-osios rytą nuvyko į Skriverės miestą Latvijoje susitikti su Latvijos ir Estijos atsargos pareigūnais, užmegzti glaudesnius santykius, apžiūrėti vaizdingas apylinkes, apsilankyti saldainių fabrike, gaminančiame garsiąsias Latvijos karvutes, pabendrauti susėdus už bendro stalo prie kavos ir arbatos puodelių.

plačiau
 
Senjorai demonstravo puikius šaudymo įgūdžius

Vilniuje, Policijos departamento šaudymo tire, jau šeštą kartą surengtos tradicinės policijos senjorų šaudymo varžybos. Šiemet jėgas išmėgino rekordiškai daug dalyvių – 74 šauliai. Jie rungtyniavo net keliose grupėse: dirbančiųjų policijoje, išėjusiųjų į atsargą ir bendroje moterų senjorių grupėje.

plačiau
 
Kviečiame dalyvauti sodinant 1000 ąžuoliukų Lietuvos šimtmečiui

Panevėžio miesto savivaldybės administracija tenkino LPVA Panevėžio filialo nevyriausybinių organizacijų projektų, teikiamų finansavimui iš savivaldybės biudžeto gauti, paraišką projektui „1000 ĄŽUOLŲ LIETUVOS ŠIMTMEČIUI“ (vadovas - Ignas Raila) ir skyrė  finansavimą vykdymui. Panevėžio filialo narių  ir dirbančių policijos pareigūnų suvienytų pajėgų laukia nemenkas iššūkis norint tinkamai susidoroti su projekte numatytais uždaviniais ir konkrečiais darbais.

plačiau
 

 

Lietuvos Respublikos Prezidentei                                2018-03-24       Nr. S-6

Daliai Grybauskaitei

 

Lietuvos Respublikos Ministrui Pirmininkui                            

Sauliui Skverneliui

 

Lietuvos Respublikos Seimo pirmininkui                                     

Viktorui Pranckiečiui

 

VIEŠAS KREIPIMASIS DĖL NUSAVINTŲ PENSIJŲ VISIŠKO KOMPENSAVIMO

 

Priimtas 2018-03-24 visuotiniame asociacijos narių susirinkime

 

       Lietuvos policijos veteranų asociacija kantriai, teisėtomis priemonėmis eilę pastarųjų metų su aukščiausiomis valstybės valdžios institucijomis – Seimu, Vyriausybe, įvairiomis ministerijomis bandė ieškoti būdų bei priemonių nusavintų pensijų visiškam kompensavimui. Tuo tikslu ruošė arba aktyviai dalyvavo ruošiant pensijų kompensavimo įstatymų projektus, susitikinėjo bei diskutavo praktiškai su visomis Seimo frakcijomis bei komitetais – tiek praeitos kadencijos, tiek dabartinės. Iš pradžių geranoriškai tikėjome politikų pažadais, kad reikiami įstatymai bus priimti, tuo labiau, kad diskutuojamuose įstatymų projektuose buvo numatomi ir konkretūs nusavintų pensijų kompensavimo grafikai.

       Vertindami situaciją iš pastarųjų dienų perspektyvos, matome, kad mūsų pastangos eina perniek. Neturime informacijos, kad į Seimo pavasario sesijos darbų programą būtų įtraukti įstatymų projektai, susiję su nusavintų pensijų visišku kompensavimu. Nors viešai deklaruojama apie skurdo mažinimą, praktiškai reikiamų priemonių jo mažinimui nesiimama. Šalies finansinė situacija šiuo metu labai palanki socialinių klausimų sprendimui. Viešai skelbiama, kad per pirmą šių metų ketvirtį biudžeto įplaukos viršija planus daugiau kaip 80 milijonų eurų, o tolesnė šių metų perspektyva yra dar optimistiškesnė. Darytina išvada, kad nusavintų pensijų visiškas kompensavimas netaptų papildoma ar tuo labiau nepakeliama našta valstybės biudžetui. Akivaizdu, kad šio svarbaus klausimo išsprendimui trūksta vien tik politinės valios.

       Lietuvos policijos veteranų asociacija iki šiol savo tikslų siekė išimtinai teisinėmis priemonėmis, vengdama viešų akcijų, tuo pačiu prašydama savo asociacijos narių ar giminingų struktūrų susilaikyti nuo radikalesnių priemonių. Kaip matome, Seimo vadovai mūsų pastangų iki šiol neįvertino arba mus ignoruoja kaip instituciją, ginančią teisėtus narių interesus.

       Mes, Lietuvos policijos veteranų asociacijos nariai, atstovaujantys daugiau kaip pusantro tūkstančio asociacijos narių, o tuo pačiu ir visų pareigūnų – veteranų vardu reikalaujame, kad į Seimo pavasario sesijos darbų programą būtų įtrauktas įstatymo projektas, numatantis nusavintų pensijų visišką kompensavimą. Reikalaujame, kad Seimo Pirmininkas asmeniškai prisiimtų atsakomybę dėl nurodyto įstatymo įtraukimo į darbų programą, o šį įstatymą priėmus, Vyriausybė galės valstybės biudžete numatyti reikiamas lėšas jo įgyvendinimui. Tik tokie konkretūs žingsniai leistų patikėti, kad nusavintų pensijų kompensavimas pagaliau bus įgyvendintas.

 

 

Pagarbiai

 

Lietuvos policijos veteranų asociacijos

valdybos pirmininkas                                                 Vytautas Navickas

 

 
 
<<  ankstesnis  10  20  26   27   28   29   30   31   32   40  50  60  70  80  sekantis  >>