į pradžią   |   turinys   |   susisiekite  
Naujienos
Sekmadienį – Šv. Mišios už policijos veteranus

Praėjęs sekmadienis Vilniuje, kaip ir visoje šalyje, buvo šaltas, labai šaltas. Bet vidurdienį į KAM (Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija) priklausančią Šventojo Ignoto bažnyčią susirinko apie pusšimtį policijos bendruomenės narių – pareigūnų, darbuotojų, buvusių kolegų, rėmėjų.

 

Jau rašėme – čia buvo aukojamos šventosios Mišios už Lietuvos policiją.

 

Tik įžengus į gan šiuolaikiškai atnaujintą barokinę bažnyčią nustebina šiluma – pasirodo, Švento Ignoto bažnyčia – viena iš nedaugelio šildomų Vilniaus maldos namų, čia šildomos net Šventovės grindys. Malonią kūno šilumą dar sustiprina atmosfera, kuriama Lietuvos policijos kapeliono kunigo Algirdo Toliato.

 

Jis atkreipė susirinkusiųjų dėmesį, kad šią savaitę bažnyčiose meldžiamasi už krikščionių vienybę, ir akcentavo: krikščionių vienybei negana formaliai darniai dalyvauti Mišiose, kai tik reikiamu momentu susirinkusieji suklaupia ar, suskambėjus varpeliui, pakyla, o policininkų vienybei negana to, kad visi dėvi vienodas uniformas; tikroji vienybė – tai gebėjimo įsiklausyti į kitą, dialogo, kalbėjimosi, supratimo galimybė.

 

Tad, kapeliono įsitikinimu, sekmadieniai Šventojo Ignoto bažnyčioje ir turėtų tapti policijos bendruomenei ne tik bendros maldos, bet ir susitikimo, nuoširdaus bendravimo, įsiklausymo ir dialogo erdve.

 

Panašias mintis išsakė ir Mišiose dalyvavęs Lietuvos evangelikų reformatų bažnyčios Vilniaus parapijos seniūnų tarybos pirmininkas kolega Alvydas Verbickas.

 

Po šventų Mišių susirinkome į bažnyčios kriptą, kur vaišinomės atsineštais skanumynais ir buvimu drauge. Policijos kapeliono ištrauktas vyno butelis turbūt buvo stebuklingas – jo užteko visiems 50-čiai.

 

Čia yra ir žaidimų kambarys mažiausiesiems, pastebėjome, kad jis vaikams patinka, yra atviras ir Mišių metu. Mišiose dalyvavusi viena Mamytė buvo sužavėta šiuo kambariu mažyliams. „Aš dar niekur nemačiau taip gerai vaikams parengto kambario, tokios saugios ir šiltos vietos. Manasis Antanėlis niekaip nenorėjo palikti šios šaunios vietelės“-šypsojosi jauna mama.

 

Tad kviečiame visus sekmadieniais 12 val. ateiti į Šv. Mišias Švento Ignoto bažnyčioje (Švento Ignoto g. 6, Vilnius). Ne tik bendrai maldai, bet ir jaukiam pabuvimui drauge.

 

Kitą sekmadienį (sausio 26 d.) 12 val. melsimės už Lietuvos policiją, bet ypatingai norėsime ypatingai pagerbti ir pasimelsti už savo buvusius kolegas – policijos veteranus. Todėl labai kviečiame visus buvusius kolegas atvykti į Šv. Mišias ir pabūti kartu su savo bendražygiais. Nepamirškite atsivesti ir šeimos narių, kaimynų, pažįstamų.

 

Policijos departamento prie VRM informacija