į pradžią   |   turinys   |   susisiekite  
Naujienos
Siūloma įteisinti paskirtų valstybinių pensijų indeksavimą Socialinio draudimo pensijų įstatyme nustatyta tvarka ir dydžiais

Lietuvos Policijos veteranų asociacijai pasiūlius, Seimo narių grupė, kurioje yra „valstiečių“, „socialdarbiečių“ ir „tvarkiečių“ atstovai, įregistravo tai siūlančias Valstybinių pensijų įstatymo pataisas, kurios po pateikimo Seimo posėdyje, priimtos svarstymui.

Jei Seimas pritartų, valstybinės pensijos būtų indeksuojamos naudojant indeksavimo metodiką, jau taikomą socialinio draudimo pensijoms didinti.

„Projektu siekiama nustatyti vienodus teisinius pagrindus socialinio draudimo ir valstybines pensijas gaunantiems asmenims periodiškai didinti išmokų dydį pagal šalies ekonominės padėties gerėjimo rodiklius ir naudojant vienodą indeksavimo koeficientą. Priėmus įstatymą bus išsaugota valstybinių pensijų kompensavimo už nuopelnus reikšmė ir patenkinti valstybei ir visuomenei nusipelniusių asmenų grupės lūkesčiai visuotiniam solidarumui tiek ekonominių sunkumų, tiek ir ekonominio pakilimo laikotarpiu“,- sako projekto autoriai.

Projekto iniciatoriai - Lietuvos policijos veteranų asociacija ir Seimo narys Valerijus Simulikas.

Šiuo metu galiojančiame Valstybinių pensijų įstatyme valstybinių pensijų indeksavimas nenumatytas.

 

LPVA valdybos informacija