į pradžią   |   turinys   |   susisiekite  
Naujienos
Valstybės dienos proga – pelnyta padėka policijos veteranams

Liepos 4-ąją Valstybės – Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo – diena Policijos departamente paminėta unikaliai – į šventę buvo pakviestas visas būrys policijos veteranų, kurie, praėjus daugiau nei ketvirčiui amžiaus, apdovanoti už dalyvavimą reikšminguose Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo įvykiuose 1991 m. sausį – rugsėjį.

Policijos generalinio komisaro pavaduotojas Rimantas Bobinas, sveikindamas su švente, džiaugėsi tarp svečių matydamas visą būrį policijos veteranų. Atkreipė dėmesį, kad Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo dieną kiekvienas iš mūsų turėtume jaustis esą kartu su valstybe, ypač pareigūnai, be kurių nė viena valstybė neegzistuoja, ir linkėjo visiems ištvermės, ramybės ir stiprybės palaikant vieniems kitus ir valstybę.

 

Lietuvos policijos veteranų asociacijos valdybos pirmininkas Vytautas Navickas džiaugėsi, kad atsargos pareigūnai vieną iš svarbiausių valstybės švenčių mini kartu su dirbančiais pareigūnais: „Pirmąkart istorijoje susirinko tiek veteranų, dalyvavusių anuose reikšminguose Lietuvai įvykiuose prieš daugiau nei ketvirtį amžiaus. Šaunu, kad jie iškilmingai apdovanojami. Šiuo atveju prisimenu du posakius. Ilgamečio pareigūno Liutauro Vasiliausko mėgstamą „kuo toliau karas, tuo daugiau didvyrių“ ir kitą – „kiekvienas medalis ras savo didvyrį“. Džiaugiuosi, kad pagaliau dalis apdovanojimų rado savo didvyrius“.

 

Vienas iš garbių svečių, buvęs ano meto vidaus reikalų ministras Marijonas Misiukonis, atkreipė dėmesį, kad kiekvienai pareigūnų kartai teko išbandymų, sėkmių bei nesėkmių. „Mano, Petro Liuberto, Liutauro Vasiliausko, Vytauto Navicko karta prisidėjo prie Lietuvos valstybingumo įtvirtinimo“, – didžiuodamasis kalbėjo svečias ir pasidalino prisiminimais apie 1991-ųjų sausio įvykius.

 

„Kaip ano sausio įvykiai susiję su Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo diena? Ryšį įžvelgti nesunku – jei nebūtų buvę Sausio 13-osios, vargu ar šiandien švęstume Valstybės dieną“, – įsitikinęs M. Misiukonis.

Jis atsinešė į šventę unikalų dokumentą – 1991 m. sausio 17 d. Apsaugos valdybos prie Lietuvos Respublikos kadrų ir orgetatų darbo skyriaus viršininko milicijos majoro Br. Sabalionio raportą, adresuotą Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministrui generolui gerb. M. Misiukoniui.

 

Esame įsitikinę, kad šis dokumentas bus įdomus ir tiems, kurie dar mena 1991-ųjų sausio įvykius, ir jaunimui, apie juos žinančiam tik iš knygų bei dokumentinių kadrų, tad publikuojame jį visą:

 

RAPORTAS

 

Šventėje dalyvavęs pirmasis atkurtos Lietuvos policijos generalinis komisaras Petras Liubertas džiaugėsi, kad pagaliau apdovanojami veteranai, atlikę pareigą Tėvynei 1991-aisiais. „Vidaus reikalų ministerija atliko istorinį vaidmenį įtvirtinant Lietuvos valstybingumą, tik gaila, kad tai reikia įrodinėti. Dar yra keli šimtai kolegų, dalyvavusių ano meto įvykiuose, kurie iki šiol negavę jokio apdovanojimo“, – akcentavo P. Liubertas. Jis dėkojo Lietuvos policijos veteranų asociacijai už pastangas išsaugoti ir priminti dar neseną mūsų istoriją: „Be mūsų niekas neprimins mūsų“.

Už atliktas tarnybines pareigas, dalyvaujant reikšminguose Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo įvykiuose 1991 m. sausį-rugsėjį, policijos pasižymėjimo ženklais „Už atliktą pareigą 1991 metais“ apdovanoti buvę vidaus tarnybos sistemos pareigūnai Stanislovas Apšega, Valerijus Bartulis, Ivanas Bedrovas, Kastytis Bražėnas, Vytautas Bukelskis, Jonas Burokas, Gediminas Čepelionis, Valentinas Grinis, Vytautas Gvalda, Juozas Juška, Virginijus Klanauskas, Rimantas Kulionis, Bronius Kunigėlis, Petras Liubertas, Aleksas Markulis, Algimantas Maulius, Valentinas Mažeitavičius, Bronislovas Mickus, Marijonas Misiukonis, Jonas Miškinis, Edvardas Nastajus, Valdas Pupeikis, Laimutis Ratkevičius, Jonas Riauba, Vaidas Ruzgus, Kęstutis Smalakis, Henrig Sokolovskij, Jevstignejus Suchorukovas, Albinas Sujeta, Aleksandr Veikša, Viktoras Žemčiugovas ir Eimondas Žvirblis.

Už nepriekaištingą ir pavyzdingą tarnybinių pareigų atlikimą apdovanotas visas būrys policijos pareigūnų.

O rytoj, Valstybės dieną, nepamirškime su visais sugiedoti „Tautišką giesmę“.

 

Policijos departamento prie Vidaus reikalų ministerijos informacija