į pradžią   |   turinys   |   susisiekite  
Naujienos
2019-08-22 Lietuvos policijos veteranų asociacijos nariai dalyvavo iškilmingame „Baltijos kelio“ 30-mečio minėjime Lietuvos Respublikos Vyriausybės rūmuose

Lietuvos Respublikos Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis pakvietė Lietuvos policijos veteranų asociacijos ir Lietuvos Kelių policijos veteranų asociacijos narius į „Baltijos kelio“ 30-mečio iškilminga minėjimą 2019-08-22 Lietuvos Respublikos Vyriausybės rūmuose. LPVA atstovavo pirmasis Lietuvos policijos generalinis komisaras Petras Liubertas, pirmasis Vidaus reikalų ministras Marijonas Misiukonis, LPVA pirmininko pavaduotojas  Vilniaus filialo pirmininkas Vytautas Jonikas, pirmininko pavaduotojas Ramutis Oleka, nariai Danielius Dailidka, Algimantas Maulius, Panevėžio filialo pirmininkas Ignas Raila, pirmininko pavaduotojas Virginijus Klanauskas, narys Stasys Apšega, Lietuvos Kelių policijos veteranų asociacijos nariai Leonardas Kęstutis Jasūdis, Alvydas Tuskenis, Juozas Truska, Alfredas Barkus, Vladimiras Grigorjevas ir kiti veteranai.

Renginyje dalyvavo Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis, Atkuriamojo Seimo Pirmininkas prof. Vytautas Landsbergis, „Baltijos kelio“ koordinatorius Arūnas Grumadas, kiti šios svarbios akcijos organizatoriai, užsienio šalių ambasadoriai, dvasininkai, Sąjūdžio iniciatyvinės grupės nariai. Visi trumpai prisiminė šio istorinio įvykio iniciatorius, dalyvius bei renginio politinę ir istorinę svarbą.

Premjeras priminė, kad prieš trisdešimt metų daugelis iš mūsų – mūsų tėvai ir seneliai, giminaičiai, draugai ir kaimynai – stovėjo kartu, ranka rankon, Baltijos kelyje drąsiai skelbdami pasauliui, kad esame tvirtai pasiryžę apginti prigimtinę teisę – gyventi laisviems ir nepriklausomiems savoje žemėje. „Baltijos kelias“ buvo nuoširdus ir tikras, o svarbiausia – pasaulyje neregėtas, tačiau labai vaizdingas ir įtikinamas – ir pasaulis tai pamatė.

„Baltijos kelias“ tapo trijų tautų solidarumo ir vienybės simboliu, ryškia ne tik Baltijos valstybių, bet ir visos Europos istorijos dalimi.  Lietuviai, estai ir latviai tą dieną privertė eižėti geležinę uždangą, ir ji su trenksmu griuvo Berlyne tų pačių metų lapkritį. Baltijos kelias parodė, koks yra Europos kelias – tai demokratinių vertybių ir istorinio teisingumo kelias. Taikus, bet ryžtingas, telkiantis, bet neprovokuojantis, išreiškiantis pagarbą tautos praeities kančioms ir teikiantis šviesią viltį dėl rytojaus. Tai vilties šaltinis tautoms, kurios dar ir šiandien patiria agresiją ir neteisėtą okupaciją“, – sakė Ministras Pirmininkas.

Saulius. Skvernelis padėkojo Baltijos kelio iniciatoriams, koordinatoriams, sąjūdiečiams, visiems policijos pareigūnams, pilotams, žiniasklaidos atstovams ir visiems kitiems prisidėjusiems prie šios akcijos už atsidavimą, pasiaukojimą, puikiai atliktą darbą, pareikalavusį milžiniškų jėgų ir nepaprasto susitelkimo. Šis vienybės manifestas tapo tautos gyvosios atminties dalimi.

Atkuriamojo Seimo Pirmininkas prof. V. Landsbergis paragino nepražudyti to, kas padaryta.

Baltijos kelio koordinatorius Arūnas Grumadas pasidalijo atsiminimais apie to laikmečio dvasią ir žmonių jausmus, kaip gimė iniciatyva ir su kokiais sunkumais teko susidurti ją įgyvendinant. Tuomet buvo planuojama, kad gyvoji žmonių grandinė sujungs bent 300 tūkst. žmonių, tačiau de facto susirinko milijonas.

Laisvės kibirkštis nubėgo nuo Vilniaus iki Talino“, – teigė A. Grumadas. Jis atkreipė dėmesį, kad Vyriausybėje ketvirtadienį vykęs minėjimas, subūręs skirtingą, tačiau neabejotinai prie Baltijos kelio prisidėjusią auditoriją, – pirmą kartą toks istorijoje, ir nuoširdžiai padėkojo visiems koordinatoriams.

Minėjimo dalyviams buvo pristatyta Baltijos kelio 30-mečiui skirto filmo „Nepakartojamas Baltijos kelias“ premjera, šventinę nuotaiką kūrė A. Noviko grupė „Jazz Island“.

Baltijos kelias, įrašytas į UNESCO pasaulio atminties sąrašą, visuomet išliks mūsų atmintyje kaip unikalus šių laikų istorijos reiškinys, kuris parodė Lietuvos, Latvijos ir Estijos žmonių pasiryžimą siekti nepriklausomybės ir atkreipė pasaulio dėmesį į šią taikią kovą už laisvę.

 

Nuotraukos Dariaus Janučio

 

LPVA valdybos informacija