į pradžią   |   turinys   |   susisiekite  
Naujienos
DRAUGIŠKAS LATVIJOS IR ESTIJOS POLICIJOS ATSARGOS PAREIGŪNŲ SUSITIKIMAS SKRIVERĖJE

Tarptautinės policijos asociacijos Latvijos skyriaus generalinės sekretorės Indros Lusės kvietimu Lietuvos policijos veteranų asociacijos Panevėžio filialo valdybos narys Virginijus Klanauskas su žmona Vilma 2018 m. balandžio 7-osios rytą nuvyko į Skriverės miestą Latvijoje susitikti su Latvijos ir Estijos atsargos pareigūnais, užmegzti glaudesnius santykius, apžiūrėti vaizdingas apylinkes, apsilankyti saldainių fabrike, gaminančiame garsiąsias Latvijos karvutes, pabendrauti susėdus už bendro stalo prie kavos ir arbatos puodelių.

Iš Rygos kelias palei vaizdingus išsiliejusios Daugavos krantus vedė link Daugpilio ir Skriveri miesto. Čia Lietuvos kolegas pasitiko latviai ir estai. Šeimininkai ir svečiai apsilankė „Skriveru saldumi“ fabrike, kur susipažino su fabriko istorija, sužinojo, kad garsiosios karvutės „Gotina“ gaminamos rankomis, galėjo patys savo rankomis gaminti saldainius, kurių ne tik paragavo, bet ir lauktuvėms į popieriukus vyniojo. Žinoma, patyrusių darbininkių spartos nepasiekė, nes per pamainą viena darbuotoja rankomis suvynioja daugiau apie 800-1000 karvučių!

Po ekskursijos visi pajudėjo link Koknesi miestelio. Čia 33 hektarų ploto Liktendarzs saloje, kurios krantus skalauja Daugavos ir Asaru upės, 2005 metais įkurtas parkas „Tautos dovana Latvijai“. Parką kuria žmonės – neša akmenis, sodina įvairius augalus, pastatė amfiteatrą, stiklinę terasą ant kranto, įrengė vikingų laivų prieplauką, sukūrė gėlių žiedų kalną ir daug kitų įdomybių. Taip pat svečiai ir šeimininkai aplankė 1200 m. pastatytą ir stūksančią vandens apsuptyje kryžiuočių-kalavijuočių tvirtovę. Žmogaus rankų sukurto Rojaus kampelio grožis, jo skleidžiama gera aura paskatino visus sėsti prie bendro stalo, iškrauti atsivežtas nacionalines vaišes, dalintis įspūdžiais. Panevėžio filialo valdybos narys Virginijus Klanauskas  papasakojo apie LPVA veiklą Lietuvoje, jos misiją ir pagrindinius uždavinius, informavo apie LPVA vaidmenį ginant atsargos pareigūnų teises, socialines garantijas, organizuojant respublikines šventes ir sąskrydžius.

Už šiltą priėmimą ir įspūdingas akimirkas Virginijus Klanauskas padėkojo kolegoms – generalinei sekretorei Indrai ir kolegai Vitalijs iš Madonos, pasveikino seną bičiulį Estijos policijos atsargos pareigūną Uno Lassą, tapusį Tarptautinės policijos asociacijos Estijos skyriaus prezidentu, įteikė simbolines dovanėles ir LPVA suvenyrus, pristatė, LPVA Panevėžio filialo projektą – Lietuvos šimtmečiui pasodinti tūkstantį ąžuoliukų ir pakvietė Latvijos ir Estijos atstovus atvykti ir dalyvauti projekto įgyvendinime. LPVA Vilniaus filialo vadovo vardu pakvietė kolegas iš Latvijos ir Estijos atavykti į Lietuvą minint Lietuvos policijos 100 –metį.

Tokiu būdu Lietuvos policijos veteranų asociacijos narių bendravimas su kolegomis jau pasiekė Latviją ir Estiją. Tikime, kad prasidėjusi draugystė nenutrūks ir visiems dovanos ne vieną džiugią bendravimo akimirką.

 

LPVA Panevėžio filialo informacija