į pradžią   |   turinys   |   susisiekite  
Naujienos
IŠVYKA Į PENKTĄ ŠIMTMETĮ SKAIČIUOJANTĮ - JONIŠKĖLIO MIESTĄ

Ankstyvą liepos 21 dienos rytą grupelė kauniečių atvyko į LPVA būstinę, kur jau susirinkę Vilniaus filialo atsargos pareigūnai , buvo su LPVA pirmininku V.Navicku aptarę kelionės maršrutą. Panevėžyje prie grupės prisijungė  kolega Virginijus Klanauskas, kuris iki pat Joniškėlio pasakojo linksmas istorijas tiek apie Panevėžį, tiek apie save.

Joniškėlyje prie Švento akmens mūsų jau laukė LPVA Pasvalio filialo atsargos pareigūnai su lyriškos sielos kietu žemaičiu Steponu Rimkumi. Steponas mus sutiko Meilės eilėmis ir nevyniodamas žodžių į vatą ,įtaigiai papasakojo Joniškėlio miesto istoriją, kuris jau nuo XVII a. vidurio žinomas kaip Joniškėlio dvaras, priklausęs Karpiams. Mieste 1865-1901m. su pertraukomis gyveno rašytoja Gabrielė Petkevičaitė-Bitė. 1919m. Joniškėlyje vyko atkaklios kovos su Raudonąja armija. Kovojo Joniškėlio partizanai , iš jų buvo įkurtas Joniškėlio partizanų mirties batalionas,kuris 1919m. pertvarkytas į Devintąjį pėstininkų pulką. 1950m. Joniškėlis gavo miesto teises. Penkiolika metų dirbęs Joniškėlio seniūnu Steponas Rimkus išpuoselėjo šį miestą ir nebijojo imtis net avantiūriškiausių idėjų .Jo dėka Joniškėlis tapo Šiaurės Lietuvos perlu. Pasigrožėję Švč. Trejybės bažnyčia, pastatyta 1792m., Karpių giminės dvaru -toliau patraukėme į alaus daryklą „Joalda“. Tai šeimos alaus verslo įmonė, gyvuojanti 18 metų. Ją įkūrė Algimantas ir Aldona Rimkevičiai. Įmonės veiklos pradžioje buvo gaminamas nefiltruotas alus mediniuose kubiluose, dar tame krašte vadinamu „moliu“. Keičiantis vartotojų poreikiui, įmonėje buvo įdiegtos naujos technologijos, modernizuota gamyba, rekonstruotos patalpos. Iš kartos į kartą perduodamos aludarystės tradicijos šeimos receptūra, tyras giluminio gręžinio vanduo, aukštaitiškas darbštumas bei nuoširdumas – tai 18 metų teikiamas savito skonio natūralios fermentacijos alus – gaminamas iš 100 procentų miežinio salyklo. Šiuo metu gaminama 5 rūšių alus ir gira. Visa tai pamatėme ir išgirdome tiesiai iš linksmo senos aludarių dinastijos atstovo Algimanto Rimkevičiaus. Toliau Linksmąjį alaus kelią tęsėme Algimanto Rimkevičiaus „Rojaus kampelyje“ ant Mūšos upės kranto. Čia jau laukė muzikantai su skambiomis dainomis, šiupinys, naminis firminis sūris ir aišku - kelių rūšių alus . Išpuoselėta aplinka, linksmas ir šmaikštus savininkas Algimantas tiesiog privertė užmiršti tai, jog jau esame veteranai ir todėl visi linksminomės iki tol, kol ekskursijos vadovė Liucija Borusevičienė priminė, kad turime išvažiuoti. LPVA projektų komiteto pirmininkas Petras Burdelis įteikė LPVA atminimo suvenyrus pasvaliečiams.

Esame dėkingi LPVA Pasvalio filialo pirmininkui Vidui Jakubauskui, valdybos narei Daliai Bartkevičienei už šeimininkišką rūpestį , malonų bendravimą ir idėjos palaikymą, kad tokie susitikimai turi tęstis. Apsilankymo „Rojaus kampelyje“ pabaigoje svečių garbei buvo iššautas patrankos šūvis, sudainuotas šeimininkui skirtas himnas.

 

LPVA valdybos informacija