į pradžią   |   turinys   |   susisiekite  
Naujienos
Lietuvos policijos mokykloje buvo minima laisvės gynėjų diena

Prabėgo jau beveik 3 dešimtmečiai, o visa lietuvių tauta vis dar atsimena Sausio 13-osios įvykius, kuomet susivieniję lietuviai stojo ginti savo šalies laisvės. Jau šį sekmadienį minėsime Laisvės gynėjų dieną, todėl Lietuvos policijos mokyklos (toliau – LPM) bendruomenė šios dienos išvakarėse taip pat nepamiršo šios Lietuvai svarbios datos ir tų žmonių, kurie žuvo.
Laisvės gynėjų dienos minėjimas, kuriame dalyvavo LPM kursantai, pedagogai, administracijos darbuotojai, vyko didžiojoje salėje.  Renginio metu buvo prisiminti ir pagerbti tylos minute žuvusieji Sausio 13-osios naktį. Tą naktį, kai lietuvių tauta atstovėjo savo laisvę, žuvo 14 žmonių, iš viso sužeista 702 žmonės, kulkomis sužeisti 52.
LPM viršininkas Algirdas Kaminskas džiaugėsi, kad šiandien į Sausio 13-osios minėjimą pavyko pakviesti tų istorinių įvykių gyvą liudytoją, policijos veteraną, atsargos vyiausiąjį komisarą Liutautą Vasiliauską.
„Mes turime žinoti savo istoriją, nors ir liūdna prisiminti tuos tragiškus įvykius. Tai, kad esami laisvi, turime dėkoti lietuvių tautai, kuri atstovėjo laisvę, gynė ją savo kūnais“, – kalbėjo A. Kaminskas.
Atsargos vyiausiasis komisaras Liutautas Vasiliauskas prisimindamas tuos sunkius Lietuvai metus, apžvelgė, kokia tuo metu šalyje vyravo ekonominė, politinė situaciją, žmonių emocijas.
„Ką mes pasiekėme Sausio 13-ąją? Ogi labai daug. Visų pirma, išsaugojom žmonių gyvybes, ir antrą – galimybę pasirinkti. Jeigu žmogus neturi teisės ir galimybės rinktis, jis tampa vergu. Man Sausio 13-oji – lietuvių tautos pergalės diena, todėl sveikinu visą LPM bendruomene su šia diena“, – pasakojo L. Vasiliauskas.

 

Lietuvos policijos mokyklos informacija