į pradžią   |   turinys   |   susisiekite  
Naujienos
LR Seimo Žmogaus teisių komitetas pritarė Nusavintų pareigūnų ir karių valstybinių pensijų kompensavimo įstatymui

Lietuvos Respublikos Seimo Žmogaus teisių komitete buvo nagrinėjamas Seimo narių A. Anušausko ir R. Junknevičienės pateiktas Nusavintų pareigūnų ir karių valstybinių pensijų kompensavimo įstatymo projektas bei LR Vyriausybės išvada dėl šio projekto. Posėdyje Lietuvos policijos veteranų asociaciją atstovavo valdybos narys Alvydas Šakočius ir Algimantas Varnelis. VRM pensininkus atstovavo Algimantas Medelis, taip pat dalyvavo Lygių galimybių kontrolierė bei Teisingumo ministerijos atstovas, turėjęs ministro pritarimą projektui.

Komiteto posėdžiui pirmininkavo Mantas Adomėnas. Komiteto pirmininkė Zita Žvikienė kaip buvusi pareigūnė nuo balsavimo nusišalino.

A. Šakočius komitetui akcentavo vienos pensininkų grupės diskriminaciją ir žmogaus teises pažeidžiančią nuostatą, kad valstybinių pensijų sumažinimas visiems (tiek dirbantiems, tiek nedirbantiems) įstatymų leidėjų nelaikomas sumažinimu dideliu mastu, tuo siekiant išvengti Konstitucinio teismo jurisprudencijos taikymo. A. Medelis akcentavo Seimo neveiklumą ir lėtumą sprendžiant pensijų kompensavimo problemas.

Lygių galimybių kontrolierė neįžvelgė diskriminacijos bei nesutiko, kad turi būti išskirta viena pensininkų grupė, bet palaikė teisėtą reikalavimą kompensuoti pensijas, o Teisingumo ministerijos atstovas palaikė, perdavė ir asmeninę teigiamą Ministro nuomonę.

Išklausę komiteto posėdžio svečių nuomonę bei pasitarę tarpusavyje komiteto nariai vienbalsiai nepritarė Vyriausybės neigiamai išvadai dėl Seimui pateikto projekto, tokiu būdu komitete pritarta pateiktam projektui.

 

LPVA valdybos informacija