į pradžią   |   turinys   |   susisiekite  
Naujienos
Policijos veteranai Biržų miesto šventės dalyviai

2017-08-06

 

2017 m. rugpjūčio 4-6 d.d. Biržų savivaldybė organizavo Biržų miesto šventę „Biržai – sostinė mano“. Aktyvus LPVA Panevėžio filialo valdybos narys Virginijus Klanauskas su bendraminčiais nutarė sudalyvauti šventėje, prisistatyti visuomenei LPVA Panevėžio ir Biržų filialus, susitikti su kolegomis ir draugais.

Didžiausias šventės akcentas buvo numatytas 2017 m. rugpjūčio 5-ąją dieną (šeštadienį), kada buvo organizuojama iškilminga eisena miesto centre ir įvairios parodos. Į šventę kaip niekad susirinko daug Biržiečių, kitų miestelių ir rajonų žmonės, svečiai iš kaimyninių šalių – Latvijos, Estijos bei svečiai iš Vokietijos.

 Panevėžio filialo valdybos narys Virginijus Klanauskas, kaip aktyviausias filialo narys subūrė grupelę savo filialo narių, parengė savo kolekcinį automobilį Mercedes-Benz ir su LPVA Panevėžio filialo vėliava nuvyko į Biržus. Kolegų susitikimas buvo šiltas ir džiaugsmingas, nes su daugeliu kolegų ir pažystamų nebuvo susitikę ištisus dešimtmečius.

Panevėžiečius pasitiko Biržų filialo veteranas Rimantas Gelažnikas bei pakvietė svečius į asmeninį policijos muziejų. Rimantas savo muziejuje yra sukaupęs kelių laikmečių tarnybinių uniformų, antpečių, įvairių apdovanojimų, padėkos raštų kolekcijas, naudotos technikos pavyzdžių ir net  motociklą su priekaba MT-10 (1980 m., vadintą „Emka“), traktorių DT-20 (1967 m., vadintą „Pupsiuku“).

Pasidalinę įspūdžiais, artimiau susipažinę vieni su kitais, padiskutavę, pajuokavę, panevėžiečiai ir biržiečiai veteranai pasiruošė Biržų miesto šventės eisenai. Kartu su biržiečiais ir miesto svečiais 17 val. nuo Biržų savivaldybės pagrindine miesto gatve iki J. Janonio aikštės žygiavo ir panevėžiečiai, pasipuošę kepurėmis, marškinėliais ir liemenėmis su Lietuvos  LPVA simbolika. Virginijus Klanauskas parade dalyvavo nuosavu 1995 m. automobiliu „Mercedes-Benz Cabrio“ (Retro), papuoštą  LPVA vėliava ir kita atributika. Koloną paradiniu žingsniu vedė uniforma pasidabinęs biržietis veteranas Rimantas Gelažnikas. Kolonole žengė LPVA Panevėžio filialo nariai Evgenij Vitoško, Vidmantas Norkevičius su sūnumi penkiamečiu Luku, Juozapas Bubinas, tarnybą pradėjęs 1963 m., Povilas Rakickas, biržiečiai: Vilis Tamulėnas, Virgilijus Kregždė, Vytautas Jakonis, pasieniečiai Algis Gužauskas ir Ričardas Varanauskas. Pasitempusius ir energija trykštančius veteranus šiltai sveikino ir plojimais lydėjo biržiečiai ir kiti miesto svečiai. Visi stebėjosi, kad kartu su Biržų miesto bendruomene žygiuoja daug kam dar nežinoma Lietuvos policijos veteranų asociacija, - bendruomenė burianti policijos veteranus į vieningą asociaciją, kovoja už sprendžia savo narių problemas, rūpinasi saugiu ir oriu narių gyvenimu.

LPVA narius pasveikino Biržų meras Valdemaras Valkiūnas, jo patarėja Danutė Martinkėnienė ir kt. Juos sužavėjo veteranų idėja ir naujas akcentas miesto šventėje. Miesto meras sveikindamas biržiečius ir svečius patikino, kad LPVA vertybės – garbė, atsakomybė, vienybė –  tinka ir gali suartinti skirtingas bendruomenes. Veteranai pabendravo su Seimo nariais, susitiko su tarnybos draugais, pažįstamais, apžiūrėjo retro automobilių parodą, pabendravo su retro automobilių savininkais iš Latvijos ir Estijos. Kelių policijos atsargos pareigūnas Virginijus Klanauskas „patikrino“ net iš Vokietijos Sūsel miestelio atkeliavusio MB priešgaisrinio automobilio, pagaminto 1941 m., techninę būklę ir nustatė, kad „automobilis techniškai tvarkingas ir gali užgesinti bet ką..“. Biržiečių svečiai latviai paprašė LPVA narių priimti juos į draugų ratą ir pakvietė dalyvauti savo šventėje. Virginijus Klanauskas pasidžiaugė, kad jo sumanymas suburti LPVA narius pavyko ir pasiūlė kolegoms dalyvauti ir kituose renginiuose, kurie vyksta ne tik didžiuosiuose miestuose, bet ir mažesniuose miesteliuose.

LPVA Valdyba nuoširdžiai dėkoja LPVA Panevėžio filialo valdybos nariui Virginijui Klanauskui už iniciatyvą ir aktyvią veiklą, už bendradarbiavimo plėtrą ir LPVA įvaizdžio gerinimą.

 

 

 

LPVA Panevėžio filialo informacija