į pradžią   |   turinys   |   susisiekite  
Naujienos
Policijos veteranai švenčia Valstybės dieną

Lietuvos policijos veteranams, kaip ir daugeliui mūsų tautiečių, Valstybės – Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo – diena yra ne tik laisvadienis, kai galima užsiimti sodininkyste ar kitais namų ūkio darbais. Tai šventė, daugeliui pažymėta ne kalendoriuje, o širdyje, tad šią dieną policijos veteranai prisimena mūsų valstybės istoriją ir dalyvauja šventiniuose renginiuose. Vienas iš svarbiausių – iškilminga valstybės vėliavų pakėlimo ceremonija Vilniuje, Simono Daukanto aikštėje.

Nuo pat ryto atsargos pareigūnai jau rinkosi Lietuvos policijos veteranų būstinėje Verkių gatvėje. Prieš oficialius renginius valdybos pirmininkas Vytautas Navickas padėkojo visiems atvykusiems į Valstybės dienos minėjimą, perdavė Ministro Pirmininko sveikinimą šventės proga bei įteikė Vyriausybės šventinius atminimo ženklelius nusipelniusiems veteranams. Liutauras Vasiliauskas sveikindamas visus kolegas pažymėjo, kad yra tik dvi valstybės Europoje, turinčios tokią istoriją, ir pabrėžė, kad esame atsargos pareigūnai, o veterano žodžio reikšmė yra "senas išmėgintas karys" arba "praėjusio karo ar sukilimo dalyvis", todėl palinkėjo išlikti visgi - atsargos pareigūnais, na o jei nepajėgsime prie nieko valstybėje prisidėti, išliksime veteranais.

Pabendravę bei pasivaišinę kava ir arbata atsargos pareigūnai išvyko i Simono Daukanto aikštę.

Šią dieną čia keliamos dvi Lietuvos vėliavos – valstybinė ir istorinė.

Renginys prasideda vidurdienį, bet Lietuvos policijos veteranų asociacijos nariai pradeda rinktis beveik prieš valandą.

„Reikia būti drausmingiems, gražiai stovėti rikiuotėje“, – sako vienas iš pirmųjų į aikštę atėjęs ilgametis kelių policijos vadovas Ramutis Oleka.

Netrukus tolimo miško spalvos uniformomis vilkinčių veteranų būrelis gausėja. Į šventę renkasi ne tik vilniečiai Lietuvos policijos veteranų asociacijos nariai, bet ir kolegos iš Šiaulių, Mažeikių. Ne vienas atvyksta su šeimos nariais.

Šnekučiuojantis su rečiau matomais buvusiais kolegomis laikas netrunka prabėgti.

Tradiciškai į aikštę atvyksta Aukščiausiosios Tarybos – Atkuriamojo Seimo Pirmininkas Vytautas Landsbergis su žmona Gražina, Prezidentas Valdas Adamkus, Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis su žmona Silvija, Seimo Pirmininkas Viktoras Pranckietis su žmona Irena, diplomatinio korpuso atstovai, Lietuvos kariuomenės vadovybė, valstybės institucijų vadovai, Lietuvos kariuomenės kūrėjai, savanoriai.

Šventėje dalyvauja ir garbių svečiai iš užsienio: Suomijos parlamento (Eduskuntos) Pirmininkė Paula Risikko, Italijos Prezidentas Sergio Mattarella su dukra Laura.

Šalies valstybinę ir istorinę vėliavas iškilmingai pakelia Lietuvos kariuomenės Garbės sargybos kuopa.

Groja Lietuvos kariuomenės orkestras, beje, pirmą kartą vilkintis rekonstruotą XVIII a. grenadierių aprangą.

Dar vienas svarbus šventės Daukanto aikštėje akcentas – Prezidentės Dalios Grybauskaitės sveikinimas Lietuvos žmonėms.

Prezidentė pabrėžia, kad šiųmetė Liepos 6-oji – išskirtinė, nes karūnuoja mūsų valstybės atkūrimo šimtmetį – kita tokia šventė bus tik po šimto metų.

Tam mums labai pasisekė – esame ypatingo jubiliejaus dalyviai ir liudininkai.

D. Grybauskaitė taip pat primena, kad Lietuva yra valstybė jau beveik aštuonis šimtus metų, nuo tada, kai karalius Mindaugas ją atvedė suvienytą Lietuvą į Europą.

„Mūsų valstybingumo kelyje buvo visko, tačiau net sunkiausiais laikais, kai svetimi naikino tautos atmintį ir pačią tautą, Lietuva visada surasdavo jėgų atgimti ir pakilti dar aukščiau.

Kai žvelgiame į Lietuvos istoriją, kai skaitome jos siunčiamus ženklus, aiškiai jaučiame, kad šimtmečio jubiliejus – tai visų, žinomų ir nežinomų kovotojų už laisvę pergalė, jų svajonė, virtusi tikrove.

Mes visi auginome ir stiprinome savo valstybę. Kad ji taptų tokia kaip šiandien. Įgavusi pasitikėjimo savimi, pripažinta ir įvertinta, turinti balsą tarptautinėje arenoje“, – sako Lietuvos Prezidentė ir kviečia didžiuotis savo kūriniu – Lietuvos valstybe.

Valstybės dienos proga Simono Daukanto aikštėje nuaidi trys istorinio pabūklo salvės – Karaliui Mindaugui, Lietuvos valstybei ir Lietuvos žmonėms.

Susirinkusiuosius su švente sveikina, praskrisdami virš aikštės naikintuvais, NATO oro policijos misiją Baltijos šalyse vykdantys Portugalijos ir Ispanijos kariai.

Šventės pabaigoje nuskamba Vilniaus vaikų choro „Ugnelė“, Raseinių mišraus choro „Šatrija“, Čikagos lietuvių choro „Dainava“ ir visų susirinkusiųjų atliekama daina „Mano Lietuva“.

Iškart po šventės iš Simono Daukanto aikštės startuoja Lietuvos karių asociacijos „Keliautojų klubas“ inicijuoto 100-mečio dviračių žygio dalyviai, per 24-ias dienas apvažiuosiantys aplink Lietuvą, tarp jų – ne vienas mūsų policijos pareigūnas.