į pradžią   |   turinys   |   susisiekite  
Naujienos
Pristatyta knyga „Šiauliai ir policija Lietuvos įvykiuose (1990-2010)“

2020 m. vasario 13 d. Šiaulių apskrities P.Višinskio viešojoje bibliotekoje pristatyta Alfredo Vilbiko knygos „Šiauliai ir policija Lietuvos įvykiuose (1990-2010)“ II dalis.

Buvęs Šiaulių policijos ilgametis darbuotojas, vadovas, vėliau teisėjas Alfredas Vilbikas knygos antrąją dalį skyrė Lietuvos policijos šimtmečiui. Daugelio leidinių ir knygų, susijusių su teisėsauga Lietuvoje, autorius, bendraautoris ir sudarytojas A. Vilbikas, rengdamas naujausią knygą rėmėsi tuo, kas išliko nesunaikinta, pasibaigus dokumentų saugojimo laikotarpiui, ir nemaža dalimi dokumentų, kuriuos pačiam pavyko išsaugoti, seniai besidomint teisės istorija.

Pristatydamas knygą A.Vilbikas pabrėžė, kad leidinio tikslas - supažindinti visuomenę su policijos istorija Šiaulių miesto ir Lietuvos įvykių kontekste, užfiksuoti Vidaus reikalų ministerijos, Policijos departamento, Šiaulių policijos 1990–2010 metų struktūras ir ten dirbusius darbuotojus. Chronologiškai prisimenami ir svarbūs Šiauliams ir policijai įvykiai Lietuvoje.

Autoriaus teigimu, Lietuvos policijos istoriją pateikti iš komisariato pareigūno pozicijos jį paskatino suvokimas, kad Šiaulių politikai, pareigūnai ir gyventojai prisidėjo kuriant visos nepriklausomos Lietuvos policiją. Rašydamas knygą A. Vilbikas sako stengęsis išlikti objektyvus, todėl pasitelkė dokumentų citatas, amžininkų prisiminimus, monografinius leidinius ir didžiąją dalį archyvinių dokumentų.

Knygoje užfiksuotos Šiaulių miesto policijos komisariato, Vyriausiojo policijos komisariato ir atskirų tarnybų istorijos. Leidinio struktūra skaitytoją nuosekliai supažindina su tuometinių tarnybų darbo specifika, istoriniais ir laiko nulemtais pokyčiais, įvairiais dokumentais, kurių iliustracijų, kaip ir autentiškų nuotraukų, knygoje apstu.

Dirbę ar dirbantys policijoje, knygoje ras užrašytus savo ir pažįstamų vardus bei eitas pareigas, nes pabaigoje autorius pateikia 1990–2010 m. Šiaulių miesto VRS, PK ir VPK dirbusių žmonių sąrašą.

Pristatyme knygą įvertino ir autoriui, už didelį darbą dėkojo Lietuvos policijos generalinis komisaras Renatas Požėla, Šiaulių apskrities policijos vadovai, Lietuvos policijos veteranų asociacijos pirmininkas Vytautas Navickas, kartu atvykę Ramutis Oleka ir Stasys Bunokas, Tarptautinės policijos asociacijos nariai,  LR Seimo nariai, Šiaulių savivaldybės atstovai, darbuotojai.   

 

LPVA valdybos informacija