į pradžią   |   turinys   |   susisiekite  
Naujienos
Susitikimas su ministru S. Skverneliu

2014-12-31

 

Šių metų gruodžio 30 d. LPVA valdybos nariai K. Tubis, S. Bunokas, S. Liutkevičius, V. Navickas ir V. Žemionis lankėsi pas vidaus reikalų ministrą S. Skvernelį. Be minėtų asmenų susitikime dalyvavo viceministras A. Norkevičius, ministro patarėjas V. Bakas, Ekonomikos ir finansų departamento direktorė, atliekanti ministerijos kanclerio funkcijas I. Pileckienė, Teisės departamento direktorius N. Rudaitis, Sveikatos priežiūros tarnybos Pensijų skyriaus vedėja D. Stalygienė.

LPVA pirmininkas K. Tubis pristatė pagrindinius klausimus, kurie šiuo metu yra ypač aktualūs LPVA bei jos nariams, paminėjo, kad sprendžiant iškilusias problemas dėl kreipimosi į VRM dėl pažymų apie neišmokėtas pensijas, pažeidžiami atsakymų pateikimo terminai, dėl to pažeidžiamas Viešojo administravimo įstatymas. Taip pat paminėjo, kad artėja terminas, kuomet veteranai jau nebegalės kreiptis į teismus dėl nusavintų pensijų grąžinimo. (vasario šeštą dieną sueina trijų metų senaties terminas). Paminėta ir tai, kad buvusių pareigūnų socialinės integracijos programa parengta dar 2005 metais visiškai neveikia.

Dėl veteranų pateiktų prašymų, apie neišmokėtų pensijų dydžius, Pensijų skyriaus vadovė pažymėjo, kad per kelias dienas buvo gauta virš penkių šimtų prašymų pateikti informaciją apie neišmokėtų pensijų dydžius, todėl fiziškai yra sudėtinga atsakyti laiku į visus paklausimus, nors dedamos visos galimos pastangos ir pajėgos, juo labiau, kad būtina perduoti Sodrai visą informaciją apie pensijų mokėjimus nuo sausio mėn.

V. Bakas pažymėjo, kad patvirtina pareigūnų socialinė integracijos programa šiuo metu neveikia, tačiau pažadėjo išsiaiškinti dėl ko taip atsitiko. Taip pat pažymėjo, kad bus kuriama visiškai nauja programa, gal būt orientuojantis į kariškių socialinės integracijos programą.

Ministras pažadėjo, kad iki kovo 10 d. Vidaus reikalų ministerija parengs ir pateiks Vyriausybei nusavintų pareigūnų pensijų kompensavimo įstatymo projektą, bei pažadėjo visokeriopai proteguoti, kad šis įstatymas pasiektų LR Seimą. Pažymėtina tai, kad šio teisės akto parengimas negali būti priežastimi nesikreipti į teismus dėl neišmokėtų pensijų grąžinimo.

Nuo 2015 metų pensijų mokėjimas perduodamas Sodrai, todėl veteranams kyla nemažai klausimų dėl pensijų mokėjimo bei jų skyrimo. Pensijų skyriaus atstovai paaiškino, kad kilus klausimams dėl pensijų mokėjimo ir po 2015 m. sausio bus galima kreiptis į VRM Sveikatos priežiūros tarnybą visais kylančiais klausimais, kartu galima bus kreiptis ir į Sodros skyrius pagal gyvenamą vietą.

Aptarus numatytus klausimus K. Tubis ministrui perdavė LPVA parengtus raštus Dėl veteranų socialinio prisitaikymo, medicininės reabilitacijos bei profesinio orientavimo problemų bei raštą Dėl pareigūnų sumažintų valstybinių pensijų kompensavimo problemų.

Baigdamas susitikimą ministras pasveikino su artėjančiais Naujaisiais Metais, palinkėjo kuo geriausios kloties visiems LPVA nariams.

K. Tubis LPVA vardu įteikė atminimo dovaną S. Skverneliui bei palinkėjo kuo geriausios kloties naujose pareigose, padėkojo už pagalbą ir bendradarbiavimą dar būnant policijos generaliniu komisaru, bei išreiškė viltį, kad pradėtas bendradarbiavimas bus plėtojamas ir toliau, o pareigūnų ir veteranų lūkesčiai bus įgyvendinti.

 

LPVA valdyba