į pradžią   |   turinys   |   susisiekite  
Naujienos
Valstybės dienai – protmūšis su veteranais

Policijos departamente Valstybės – Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo – dieną šventėme liepos 4-ąją. Jau tradiciškai šią vieną iš trijų svarbiausių mūsų švenčių minime be pompastikos, linksmai ir kartu su policijos veteranais.

Policijos generalinis komisaras Linas Pernavas, sveikindamas kolegas, atkreipė dėmesį, kad vienas iš svarbiausių karaliaus Mindaugo tikslų buvo suvienyti valstybę. Jis linkėjo policijos bendruomenei būti vieningai – tik vieningi galime būti stiprūs, ir kvietė, kad ir kur būtume, liepos 6-ąją rasti galimybę prisijungti prie visų, giedančių valstybės himną.

Šventės proga už puikų darbą buvo apdovanotas visas būrys pareigūnų.

Ypač džiugu, kad dvylika Lietuvos policijos veteranų asociacijos narių – Viktoras Andriuška (Biržai), Justinas Algimantas Bieliakas (Panevėžys), Vytautas Brazdžius (Biržai), Adomas Dilkas (Panevėžys), Antanas Gineika (Panevėžys), Alvidas Kazlauskas (Panevėžys), Juozas Markevičius (Panevėžys), Raimondas Nakrašas (Panevėžys), Mečislav Naruševič (Vilniaus rajonas), Vilius Paškevičius (Panevėžys), Dainius Švilponis (Biržai) ir Evgenij Vitoško (Panevėžys) – už atliktas pareigas dalyvaujant reikšminguose Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo įvykiuose 1991-ųjų sausį – rugsėjį apdovanoti policijos pasižymėjimo ženklais „Už atliktą pareigą 1991 metais“.

Lietuvos policijos veteranų asociacijos (LPVA) valdybos pirmininkas Vytautas Navickas dėkojo policijos vadovybei už tai, kad tęsiamos tradicijos, kad veteranai nepamirštami, kad jų nuopelnai ginant valstybės Nepriklausomybę įvertinami.

V. Navickas priminė, kad nuo 1992-ųjų, kai buvo įsteigtas „Sausio 13-osios atminimo medalis, juo iki 2010-ųjų buvo apdovanoti 245 policijos pareigūnai. Vėlesniais metais šis medalis nebebuvo teikiamas, tačiau buvo įsteigtas policijos pasižymėjimo ženklas „Už atliktą pareigą 1991 metais“, ir juo nuo 2017-ųjų liepos 6-osios apdovanoti 128 policijos veteranai.

Vyriausiasis iš apdovanotųjų – 79-erių J. A. Bieliakas, jauniausias – D. Švilponis, per 1991-ųjų sausio įvykius buvęs 21-erių.

Po oficialiosios šventės dalies susirinkusieji susikovė protmūšyje, kurį vedė Justinas Kupstas iš „Švęsk linksmai“.

Policijos departamento darbuotojai susibūrė į jungtines komandas „Pajėgos“, „Skaičių virtuozai“, „Personos“, „Žirnis ir pupos“, „Septintukai“, „Aštuntukai“ ir „Devintukai“. Taip pat dalyvavo Lietuvos kriminalinės policijos biuro „Biuras“ ir LPVA „Veteranai“.

Protmūšio tema buvo „Viskas apie Lietuvą“. Klausimų buvo įdomių, suktų ir šmaikščių. Iš mūsų šalies istorijos, geografijos, kultūros. Antai ar žinojote, kaip anksčiau buvo vadinamas Kryžių kalnas? Kodėl kai kurie radikaliai nusiteikę tautiečiai nenorėjo, kad Vinco Kudirkos „Tautiška giesmė“ taptų Lietuvos himnu? Kad yra net dvi upės, turinčios Gaujos vardą – viena, ta garsioji, tekanti per Latviją, kita – per Lietuvą ir Baltarusiją?

Tiems, kurie nesiklauso lietuviškos muzikos ir ignoruoja televizorių, kebliau buvo, kai reikėjo įvardinti atlikėją, muziką iš serialo ir pan., nes ką ten atpažinsi, jei nė girdėti negirdėjęs. Na, bet kiekvienoje komandoje atsirado nors vienas du žaidėjai, bent kartais įsijungiantys televizorių, tad tie klausimai neatsakyti neliko.

Žinoma, tokiame renginyje kaip protmūšis svarbiausia – gera nuotaika. Tačiau ne veltui žaidimas vadinamas mūšiu – buvo suskaičiuoti ir rezultatai.

Po vieno ar kito etapo nedideliu taškų skirtumu pirmaudavo vis kitos komandos.

Stebinčiuosius žaidimą džiugino veteranų komanda, nė kiek neatsiliekanti nuo jaunimo.

Galutinis skaičiavimas parodė, kad visos devynios komandos pasidalino penkias vietas. 5-oji teko „Devintukams“, „Personoms“ ir „Skaičių virtuozams“. 4-oji – „Veteranams“ ir „Žirniui ir pupoms“, 3-ioji – „Septintukams“, 2-oji – „Aštuntukams“ ir 1-oji – „Biurui“.

Nugalėtojai apdovanoti prizais, visi dalyviai – geromis emocijomis.

 

Policijos departamento prie VRM informacija