į pradžią   |   turinys   |   susisiekite  
Naujienos
Veteranų problemos aptartos su Vidaus reikalų ministru

Kovo 26 d. Vidaus reikalų ministerijoje (VRM) Lietuvos policijos veteranų asociacijos (LPVA) valdybos pirmininkas Vytautas Navickas, valdybos nariai Stanislovas Liutkevičius, Stasys Bunokas bei LPVA Vilniaus filialo pirmininkas Vytautas Jonikas susitiko su vidaus reikalų ministru Eimučiu Misiūnu. Aptarti LPVA ir VRM nuveikti bendri darbai ir aktualijos.

LPVA pirmininkas dėkojo vidaus reikalų ministrui už dėmesį policijos veteranų problemoms ir paramą jas sprendžiant.  V.Navickas pabrėžė, kad LPVA ir VRM pasirašyta sutartis įgyvendinama ir tai puikus sklandaus bendradarbiavimo pavyzdys.

Pasak LPVA pirmininko, asociacijos bendradarbiavimas su Policijos departamentu taip pat glaudus ir produktyvus – jo vadovai dėmesingi LPVA siūlomiems projektams, vyksta nuolatinis dialogas. Policijos departamento vadovybė geranoriškai išsprendė atsargos pareigūnų tarnybos policijoje įvertinimą, jiems įteikti policijos pasižymėjimo ženklai „Už atliktą pareigą 1990 metais“ (iš viso – daugiau nei 200 ženklų).

V. Navickas dar kartą atkreipė ministro dėmesį į veteranų problemas.

Pirmiausia, nors nuo ekonominės krizės praėjo dešimtmetis, tebėra neišspręstas pareigūnų ir karių nusavintų pensijų kompensavimas. „Valstybė, nespręsdama šios problemos, pažeidžia aukščiausią Lietuvos įstatymą Konstituciją (29-as jos straipsnis įpareigoja laikytis lygiateisiškumo principo). Deja, į Amžinybę išeina vis daugiau asociacijos narių, tad dar ilgiau delsiant šio klausimo sprendimą gali atsitikti, kad tų kompensacijų tiesiog nebebus kam mokėti“, – kalbėjo V. Navickas.

Jis atkreipė dėmesį, kad Lietuvoje neindeksuojamos  pareigūnų ir karių pensijos, tad yra atsargos pareigūnų, priverstų išgyventi iš 150-200 eurų pensijos. Deja, atsižvelgiant į Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos nuomonę,nepritarta įstatymo projektui.

LPVA pirmininkas taip pat išsakė problemą dėl mentorių instituto, atsargos pareigūnų delegavimo į darbą tarptautinėse organizacijose ir misijose apribojimų, dėl veteranų sveikatos apsaugos bei medicininės reabilitacijos, bendradarbiavimo įgyvendinant socialinius projektus.

E. Misiūnas dėkojo LPVA pirmininkui ir valdybos nariams už kvietimą dalyvauti ataskaitiniame rinkiminiame asociacijos susirinkime kovo 30 d., glaudų bendradarbiavimą, išdėstytas problemas ir pabrėžė asmeniškai įsipareigojantis pasirūpinti, kad veteranų pensijos būtų kompensuotos ir indeksuotos.

Vidaus reikalų viceministrui Česlovui Mulmai už aktyvią veiklą ir glaudų bendradarbiavimą įteiktas LPVA atminimo ženklas „Policijai 100“.

Po susitikimo VRM ir LPVA vadovai tradiciškai įsiamžino bendroje nuotraukoje prie VRM stendo.

 

LPVA valdybos informacija