į pradžią   |   turinys   |   susisiekite  
Naujienos
VRM SĄSKRYDIS DREVERNOJE – 2019

Gegužės 31-oji, rytas ankstyvas. Nes kitaip iki Drevernos laiku nenuvažiuosi. Dangus nieko gero nežadėjo. O nežadėdamas ir ištesėjo. Pradžioje dar tikėjomės, kad lietutis neprapliups. Drevernos  uosto vėjas ne vieno sąskrydžio komandos pavėsinę į marias nunešė.

Paskirta teritorija ankštoka. Pavesinė-didelė, vietos užteks.   VRM sąskrydžio tema„Arčiau jūros“. Ir  svarbiausias – Žuvienės virimo čempionatas !

Saskrydžio atidaryme dalyvavo 24 komandos. Kaip svečiai ir mes atsargos pareigūnai su šeimomis: Vilnius, pirmininkas su valdybos nariais, Kauno, Palangos, Klaipėdos, Telšių, Šilutės, Mažeikių filialai. Sąskrydžio organizatoriai  iki pat atidarymo viską laikė paslaptyje.

Mes, buvę pareigūnai sąskrydį suprantam, kaip rimtą renginį. Kuriame ne tik varžybos, bet teritorijos t.y. kiemelio pasipuošimas, jo pristatymas.

Matyt, organizatoriai tai  suprato, kad į LPVA teritoriją nepateks, nepraėję skonio reflekso patikros. Kad Janina su Jūrate juos testuos ir tik gavę aukščiausios kategorijos licenziją  užeis į mūsų kiemelį. Programoje buvo sumanyta kitaip, neteko pačiu didžiausiu samčiu Stasiui  semti iš katilo žuvienės, pilti į molinius bliūdelius komisijos nariams. Abu Stasiai buvo pasipuošę kaip pridera čempionato šefams. Bet Žuvienės vertinimas buvo slaptas ir sriuba buvo supilta kaip mėginukai. 

Po LPVA teritoriją vaikščiojo Žemaičių  rudoji meškutė, medinis šaukštas pavasariniu medui kopinėti. Bačkutė stovėjo pilnut pilnutėlė medaus. Kaip reikalavo  sąskrydžio tema , bliūde plaukiojo Saugino išdrožtas medinis laivelis su bure.

Kęstučio sukurta daina išversta  žemaitiškai , kuri atitiko:  2019  - Žemaitijos metus, ontros „Arčiau jūros“ ir kad syla pasireišk vėinybie.

Varžybų metu buvo išaiškinta skaniausiai išvirtos sriubos komanda  - FNTT.  Bendroje įskaitoje Kauno Apskrities Vyriausiojo policijos komisariato komanda pelnė - pirmą vietą. O lietutis visus be išimties  ir nesigailėdamas švariai prausė.

LPVA komandą sveikino valdybos pirmininkas  Vytautas Navickas. Visiems linkėjo bendrystės, džiaugėsi dideliu būriu atvykusių atsargos pareigūnų su šeimomis. Ilgas kelias vilniečiams buvo  iki Drevernos. Valdybos nariai Stanislovas Bunokas, Robertas Daugėnas, Kauno filialo komanda :pirmininkė Jūratė, Janina, Vytautas , Vidas, Palangos filialo pirmininkas Ramutis Stankevičius, Edmundas Krasauskas, Kazys su šeimomis, Klaipedos filialo pirmininkas Leonardas Gauronskas su žmona, Telšių filialo pirmininkas Sauginas Laurušonis, pačios gausiausios komandos tai šilutiškiai vedami pirmininko Stasio Mickevičiaus, Gediminas Černiauskas,  Stasys ir Danutė Juškevičiai, Antanas ir Svetlana Tubučiai, mažeikiškiai su filialo pirmininke Danute Mockiene, Pranas, Vidmantas , Gedvilai, Stanislovas, Vladimiras, Mikauskai, Šutovai. Darius ir Indira, Vacius Petrauskas, muzikuojantis ir kuriantis tekstus Kęstutis Krencius, fotografas Artūras Giržadas. Pas mus lankėsi ir kiti atvykę atsargos pareigūnai iš Klaipėdos, Palangos, kurie prisižadėjo papildyti asociacijos narių gretas. LPVA valdybos pirmininkas Vytautas Navickas apdovanojo filialų pirmininkus su atvykusiais nariais.  Įteikė sąskrydžio progai pagamintus Ženkliukus visiems sąskrydžio dalyviams ir svečiams, bei paruoštą sąskrydžio ir stovyklavietės programas.

Visus dalyvius linksmino Pajūrio žemaitiškas ansamblis, sveikinimo žodį sakė VRM viceministras Česlovas Mulma ir Policijos Generalinis komisaras Linas Pernavas.

Dainavo klaipėdietis Nerijus Stankus, grupė Tabasko, linksma diskoteka ir fejerverkai. Mūsų Kęstučio dainos linksmai skambėjo LPVA kolektyvui pritariant Daivutei.

 

Kūrinys skirtas LR VRM sąskrydžiui Drevernoje 2019 m.

 

Ačiū  mums visiems dalyvavusiems už komandinį palaikymą ir susibūrimą.

 

Nuotraukos Artūro Giržado