į pradžią   |   turinys   |   susisiekite  
Naujienos
LPVA atstovo S. Bunoko sveikinimo kalba Policijos dienos minėjime

Seiki Gerb. Pareigūnai, sveiki šio šventinio renginio svečiai !

 

Kreipdamasis pirmiausia įvardinau Jus Gerb. Pareigūnai, nes šiandien yra Jūsų šventė ir manau, kad dalyvaujantys renginyje garbingi svečiai dėl to neįsižeis.

Išdrįsau pasisakyti, betarpiškai kreipdamasis į Jus, nes pats daugelį metų dirbau tą patį darbą kaip ir Jus, tarnavau Vilniaus miestui ir jo žmonėms, puikiai suprasdamas ką reiškia būti policijos pareigūnu mūsų sostinėje.

Visiems žinoma ir suprantama, kad policijai niekada nebus lengva kokybiškai atlikti savo pareigas užkardinant ar aiškinant nusikaltimus. Nusikaltėliai, nusikalsdami įstatymams, tobulina savo metodus, visokiais būdais ir priemonėmis stengiasi trukdyti, norėdami išlikti nenubaustais. Tačiau ne visi piliečiai supranta ką reiškia vykdyti policines funkcijas sunkmečio sąlygomis, kuris Jums tęsiasi ir dabar. Iš vienos pusės Jus esate slegiami ekonominių sunkumų, iš kitos pusės dalis visuomenės turi rimtų psichologinių problemų, kurios komplikuoja adekvatų jų pačių realios situacijos vertinimą. Šios problemos išsivystė per eilę metų, nesant vieningos valstybinės švietėjiškos pilietiškumo programos.

Ne paslaptis, jog neretai esate nepagristai užsipuolami visuomenės informavimo priemonių, kas jau minėtai visuomenės daliai suteikia dar didesnį pasitenkinimą ir dar akivaizdžiau iškreipia jos sugebėjimą susivokti vykstančiuose procesuose.

Apstu ir kitų „visose srityse nusimanančių ir išmanančių vertintojų“, kurie bet kokia kaina stengiasi akivaizdžius faktus pateikti jiems palankia tendencinga linkme. Apmaudu, kad tokių tendencijų mastas pastebimai didėja. Iš pirmo žvilgsnio atrodytų, kad laikas pradėti totaliai gintis, bet mąstant giliau ir globaliau gimsta ir kitas atsakymas, kad tų tendencijų viena iš pagrindinių priežasčių gali būti Jūsų policinės struktūros akivaizdus subrendimas, sugebantis daryti rimtą įtaką korupcijai, pažaboti nusikalstamų susivienijimų veiklas ir nepaisyti, vis dar pasitaikančių, įtakingų užtarėjų užgaidų, o juk viso to trūko dar praėjusio amžiaus pabaigoje ir šio amžiaus pradžioje.

Atleiskite, kad pradėjau dėstyti savo mintis ne nuo sveikinimų, o nuo ir taip Jums žinomų tiesų, bet juk ir aš pirmiausia esu žmogus, ir visa kas vyksta negatyvaus paliečia mane kaip ir Jus. Geros žinios apie policiją džiugina, blogos glumina, o melas ir šmeižtas moraliai traumuoja.

Nepaisant to, kad policijos pareigūno profesija kol kas nelaikoma prestižine (ateityje ji tokia taps, aš tuo neabejoju) manau, kad kiekvienas pareigūnas sąžiningai atliekantis jam pavestas funkcijas turi didžiuotis, kad jam, o ne kam nors kitam suteikta galimybė būti žmonių angelu sargu žemėje.

Naudodamasis proga sveikinu Jus ir Jūsų šeimas su Policijos diena, kuri metuose viena, bet ji Jūsų ir šią dieną Jums yra pasakoma visa tiesa apie Jus, apie nuo šeimos nusavintą laiką tarnybai, apie Jūsų svarbų vaidmenį žmogaus gyvenime, apie nuopelnus ir žygdarbius.

Dar kartą sveikinu Jus su Jūsų švente ir linkiu ištvermės, kantrybės ir pasitikėjimo savo jėgomis.

 

Lietuvos policijos veteranų asociacijos vardu, valdybos narys Stasys Bunokas