į pradžią   |   turinys   |   susisiekite  
Naujienos
LPVA Vilniaus filialo narių metinis ataskaitinis susirinkimas

LIETUVOS POLICIJOS VETERANŲ ASOCIACIJOS

VILNIAUS FILIALO 2016 M. VEIKLOS

ATASKAITA

2016-12-14

Vilnius

 

 

2016-12-14 Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato posėdžių salėje įvyko LPVA Vilniaus filialo narių metinis ataskaitinis susirinkimas.

Lietuvos policijos veteranų asociacijos Vilniaus filialo vadovas Vytautas Jonikas pristatė Vilniaus filialo 2016 metų veiklos ataskaitą.

Vytautas Jonikas pažymėjo, kad Vilniaus filialo 2016 veiklos rezultatai yra akivaizdūs. Priminė, kad 2015-12-09 Vilniaus apskrities vyriausiajame policijos komisariate įvyko LPVA Vilniaus filialo metinis ataskaitinis susirinkimas. Pasikeitus Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato vadovui glaudūs santykiai užmegzti naujai su Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato vadovu Sauliumi Gagu.

Vilniaus filialo vadovas Vytautas Jonikas nurodė, kad filiale 2016-12-01 buvo 115 narių, tačiau šis skaičius pasikeitė, kadangi į gretas dar įsiliejo grupė Vilniaus regiono pareigūnai. Informavo, kad Lietuvos policijos veteranų asociacija persikėlė į naujas patalpas adresu Verkių g. 3B, Vilnius, kur buvo atliktas remontas ir ofisas apstatytas baldais.

Jonikas pažymėjo, kad Vilniaus filialo valdybos nariai kartu su LPVA valdyba 2016-02-16 organizavo Lietuvos nepriklausomybės dienos minėjimą Daukanto aikštėje. Tai jau tapo tradicija.

Jonikas taip pat pažymėjo, kad 2016-04-07 LPVA Vilniaus filialo nariai dalyvavo Policijos departamento ir Lietuvos policijos Veteranų asociacijos organizuotose policijos ir  VRM pensininkų-veteranų šaudymo varžybas. Paminėta, kad į varžybas susirinko gausus būrys dalyvių, pasigalynėti su savo kolegomis iš visos Lietuvos. Varžybose dalyvavo Lietuvos policijos įstaigų pareigūnai ir darbuotojai gimę iki 1966 metų, bei vidaus reikalų sistemos pensininkai-veteranai ir moterys. Turnyre dalyvavo 47 vidaus reikalų sistemos pensininkai-veteranai ir 22 šiuo metu dirbantys pareigūnai. Veteranų rungtyse taikliausi buvo LPVA Alytaus Filialo atstovai, kurie užėmė pirmas dvi prizines vietas, Šiaulių filialo atstovai trečią vietą. Irina Dubinienė iš Vilniaus moterų tarpe užėmė antrą vietą.

Jonikas pažymėjo, kad 2016-04-23 LPVA visuotinio susirinkimo metu buvo parengtas kreipimasis į Seimo narius dėl pareigūnų ir karių pensijų kompensavimo:

„Dalis mūsų nesulaukė šių dienų, paaukodami gyvybes ne tik saugant besikuriančios valstybės sieną, bet ir kasdieniuose susirėmimuose su nusikalstamomis struktūromis.

Mes neprašėme išskirtinių sąlygų, tik atkreipėme Seimo dėmesį, kad atsargos pareigūnai ir kariai sudaro atskirą socialinę grupę, kuriems pensijos mokamos iš valstybės biudžeto pagal atskirą įstatymą.

Tai suteikia mums vilties, kad valstybė tinkamai pasirūpins jai tarnavusiais pareigūnais ir kariais ir tai didins tarnybos statutinėse įstaigose patrauklumą bei skatins jaunimą stoti tarnauti valstybei.“

Jonikas taip pat informavo, kad LPVA 2016-12-09 valdybos išplėstinio susirinkimo metu vėl buvo priimtas kreipimasis į seimo narius dėl pareigūnų ir karių pensijų kompensavimo:

„Susidariusią buvusių pareigūnų diskriminaciją galima būtų pašalinti priimant atskirą įstatymą. Buvo parengtas ir Seimui pateiktas Pareigūnų ir karių valstybinės pensijos kompensavimo įstatymo projektas (XIIP-3897), tačiau spėtas apsvarstyti tik Seimo komitetuose. Šio įstatymo įgyvendinimui preliminariais skaičiavimais reikėtų apie 29 mln. Eurų, kurių išmokėjimas nebūtinai turėtų būti atliekamas per vienerius metus“

2016-06-11 poilsiavietėje "Zelva" LPVA Vilniaus filialas suorganizavo antrąjį Lietuvos policijos veteranų asociacijos sąskrydį. Į sąskrydį atvyko Kauno, Klaipėdos, Pasvalio, Druskininkų, Lazdijų, Zarasų, Marijampolės, Ukmergės ir Vilniaus filialų atstovai. Susirinkusiuosius pasveikino ir geros nuotaikos palinkėjo vidaus reikalų ministras Tomas Žilinskas bei Policijos departamento atstovai Romualdas Voišnis ir Elanas Jablonskas.

Sąskrydis prasidėjo grupine mankšta, kurią pravedė Eugenijus Piulskis su asistente. Vėliau vyko smiginio varžybos bei petankės čempionatas. Nugalėtojų komandoms buvo įteiktos nugalėtojų taurės. Sąskrydžio uždarymui buvo skirta iškilminga vakarienė su dainomis ir šokiais.

LPVA nariai kartu su Lietuva šventė Valstybės – Karaliaus Mindaugo karūnavimo dieną – 2016-07-06.

Jonikas  paprašė Vilniaus filialo narių gauti leidimus nešioti tarnybinę uniformą ir ją įsigyti. Trumpai pristatė leidimo nešioti tarnybinę uniformą tvarką.

2016-07-31 LPVA Vilniaus filialo nariai dalyvavo Medininkų žudynių 25 - jų metinių minėjime Medininkuose.

„Po ketvirčio amžiaus išlieka dar daug neatsakytų klausimų dėl Medininkų žudynių, o kalti asmenys vis dar lieka neišaiškinti ir nenubausti.“ Tai savo kalbose pažymėjo ir dalyvaujantys valstybės vadovai bei vieno iš žuvusių pareigūnų sūnus Justinas Orlavičius.

Pažymėta, kad 2016 m. spalio 24 d. Policijos departamente buvo pristatytas 5-asis Lietuvos policijos kronikos „Angelo sargo skrydis" tomas, kuriame apžvelgiama mūsų istorija nuo 2000-ųjų iki 2002-ųjų. Dar kartą įvertinta ir šio solidaus projekto reikšmė. Jonikas nurodė, kad norintieji įsigyti leidinį gali kreiptis į Vilniaus filialo valdybą.

Vilniaus filialo vadovas Vytautas Jonikas taip pat pristatė informaciją apie Vilniaus filialo finansinę veiklą.

Visi nariai vienbalsiai pritarė metinei ataskaitai.

Po ataskaitos susirinkusiems Vilniaus filialo nariams buvo išdalinti LPVA 2017 metų kalendoriai ir lankstinukai, vyko diskusijos prie puodelio kavos ar arbatos.

 

 

 

 

 

LPVA Vilniaus filialo vadovas                                                                               Vytautas Jonikas