į pradžią   |   turinys   |   susisiekite  
Naujienos
M.MISIUKONIO KNYGOS „LEMTINGI METAI" VRM ISTORINIUOSE ĮVYKIUOSE PRISTATYMAS KAUNE

Lietuvos policijos veteranų asociacijos (toliau-LPVA) Kauno filialo kvietimu , gruodžio 4 d. Kriminalinės policijos biuro mokymo centre, lankėsi pirmasis Atkurtos Nepriklausomos Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministras Marijonas Misiukonis ir Pirmasis Atkurtos Nepriklausomos Lietuvos Respublikos Policijos Generalinis komisaras Petras Liubertas. Gausiai susirinkusiems, buvusiems ir esantiems  policijos pareigūnams,  M.Misiukonis išsamiai  pasakojo apie Lietuvai lemtingas dienas, mėnesius, metus. Jaukioje aplinkoje susirinkusieji  turėjo galimybę iš pirmų lūpų išgirsti, kaip klostėsi įvykiai tomis lemtingomis Lietuvai dienomis, kokius išgyvenimus, provokacijas, rezgamas intrigas turėjo atlaikyti bei išgyventi tuometinė VRM vadovybė. Kokio įžvalgumo, diplomatijos, drąsos ir savitvardos reikėjo tam, kad Nepriklausomybę paskelbusioje Lietuvos Respublikoje politiniu ir tautiniu pagrindu nebūtų išprovokuoti  neramumai. Susitikimo dalyviai įsigiję knygas ir sustoję į eilę kantriai laukė ministro mielai dalijamų autografų.

Sulaukęs savo eilės  Viktoras Kondrackas, kaip ir 1991 metų sausio 12 dienos  aprašytuose įvykiuose:  (368 psl.)  „4val – Šarvuočiai  Kosciuškos gatvėje. Trukdymas radijo ryšyje. 4.19 val. -  Atvyko majoras Viktoras Kondrackas, pabėgęs iš YPMB dislokacijos vietos. Nukreiptas 55 ekipažas“ - ėmė, kaip ir tuo metu, raportuoti  ministrui apie esamą padėtį. Tai sukėlė visiems netikėtą emociją. Vėliau, išdalinęs autografus, M.Misiukonis ir P.Liubertas  dar ilgai  prie arbatos puodelio  dalinosi  savais prisiminimais su LPVA Kauno filialo veteranais. 

     Susitikime dalyvavo Kauno AVPK viršininkas Darius Žukauskas, Lietuvos Policijos mokyklos viršininkas  Algirdas Kaminskas, jo pavaduotojas Romas Oželis, kiti vadovai, kurie prisiminimui svečiams įteikė suvenyrus. Smagu ir tai, kad į susitikimą atvyko ir mūsų asociacijos Marijampolės filialo atstovai su savo pirmininke Ramute Kartavičiene. 

Liūdna, kad iš vakaro buvo gauta žinia, apie mūsų filialo pirmininko Broniaus Oleko mirtį. Jo prisiminimą pagerbėme tylos minute. Visą susitikimo laiką plazdeno uždegta užuojautos žvakelė, kurios liepsnelė mums priminė jo sielos buvimą  kartu su mumis.

          

LPVA Kauno filialas