į pradžią   |   turinys   |   susisiekite  
Naujienos

 
 
Įsteigta policijos patariamoji kolegija

Policijos generalinis komisaras Renatas Požėla pasirašė įsakymą, kuriuo įsteigė policijos patariamąją kolegiją. Naujai įsteigto darinio tikslas – patarti policijos generaliniam komisarui policijos sistemos ir veiklos tobulinimo klausimais, teikti pasiūlymus policijos veiklos gerinimo, visuomenės ir policijos tarpusavio supratimo bei pasitikėjimo stiprinimo, visuomenės saugumo didinimo, saugios aplinkos kūrimo klausimais.

plačiau
 
Laisvės gynėjų dienos minėjimas ir Laisvės premijos įteikimo ceremonija

2020 m. sausio 13-ąją, Seimo rūmuose įvyko iškilmingas Laisvės gynėjų dienos minėjimas ir Laisvės premijos įteikimo ceremonija.

Į iškilmingą Laisvės gynėjų dienos minėjimą ir Laisvės premijos įteikimo ceremoniją Seimo Pirmininkas Viktoras Pranckietis pakvietė Policijos generalinį komisarą Renatą Požėlą, Lietuvos policijos pirmąjį generalinį komisarą Petrą Liubertą, Lietuvos policijos veteranų asociacijos (toliau – LPVA) delegaciją į kurios sudėtį įėjo Šiaulių, Panevėžio, Utenos, Vilniaus filialų ir LPVA Valdybos atstovai.

 

plačiau
 
Policijos generalinio komisaro kreipimasis

Gerbiami kolegos,

Daugelis jūsų matėte ir girdėjote savaitgalio incidentą sostinės Trispalvės alėjoje, kuomet į policijos įstaigą buvo pristatyta moteris. Po šio įvykio socialiniuose tinkluose pradėta kaltinti pareigūnus, juos įžeidinėti, talpinti pareigūnų atvaizdus su sovietine simbolika, kurstyti tautinę nesantaiką, platinti dezinformaciją.

Šiandien susitikau su pareigūnėmis ir išreiškiau visapusišką palaikymą. Tokiose situacijose atsidūrę pareigūnai privalo būti apsaugoti, jiems turi būti suteikta visapusiška parama ir teisinė pagalba. Raginu visus darbuotojus būti drąsiais, sąžiningai vykdyti savo pareigas, o policijos vadovybė įsipareigoja jus visapusiškai palaikyti ir ginti.

Dėl šio incidento taip pat atliekamas tarnybinis patikrinimas. Pareigūnai neturi bijoti tarnybinių patikrinimų, nes šio ir panašių tarnybinių patikrinimų tikslas nėra nubausti pareigūnus. Kai nėra pareigūnų piktnaudžiavimo, tiesioginės tyčios, tarnybinio patikrinimo metu konstatuojamos klaidos, kurios būtų išanalizuotos ir naudojamos gerinant mūsų veiklą ateityje.  

Įvertinus visą situaciją, šiandien Vilniaus apskrities policija pradėjo administracinę teiseną dėl galimo nusižengimo, numatyto ANK 508 straipsnyje „Statutinio valstybės tarnautojo, karo policijos ar žvalgybos pareigūno garbės ir orumo pažeminimas", kurio metu bus siekiama patraukti atsakomybėn pareigūnus įžeidinėjančius asmenis.

 

 

Pagarbiai

Renatas Požėla
Policijos generalinis komisaras

 
 
Laisvės Gynėjų dienos minėjimas Lietuvos Respublikos Seime

2020 m. sausio 12 d. Lietuvos policijos veteranų asociacija (toliau – LPVA) Seime iškilmingai paminėjo Laisvės gynėjų dieną.

2020 m. sausio 12 d. drėgną pavasariškai šiltą žiemos rytą į Seimą rinkosi Laisvės gynėjai. Daugelis jų siaurai suprato Laisvės gynimą: jei buvai 1991 m. sausio mėnesį Aukščiausios tarybos rūmuose (dabar Seimas) ir laikei priešgaisrinę žarną, - vadinasi tu ir esi Laisvės gynėjas su nuolat didėjančiais poreikiais ir privilegijomis. Deja, Laisvės gynimas yra gana sunkus ir sudėtingas kelias. Tai suprasti plačiau galima perskaičius pirmojo Vidaus reikalų ministro Marijono Misiukonio knygą „Lemtingi metai“.

plačiau
 
<<  ankstesnis  7   8   9   10   11   12   13   20  30  40  50  60  70  80  sekantis  >>