į pradžią   |   turinys   |   susisiekite  
Naujienos

Mieli kolegos veteranai,

 

LR Vyriausybė 2020 m. kovo 12 d. nutarimu "Dėl situacijos, susijusios su koronavirusu" bei 2020 m. kovo 14 d. nutarimu "Dėl karantino LR teritorijoje paskelbimo" nuo 2020 m. kovo 16 d. 00 val. patvirtino karantino režimą. Šiuo metu  šalyje:

•      Uždrausta Lietuvos Respublikos piliečiams išvykti iš Lietuvos Respublikos;

•      Asmenims, grįžusiems iš užsienio valstybių, privaloma 14 dienų izoliacija;

•   Ribojamas keliaujančiųjų tarpmiestinio ir priemiestinio reguliaraus susisiekimo keleivinio transporto maršrutais intensyvumas – leidžiama užimti tik sėdimas vietas ne mažesniu kaip 1 metro atstumu. Turi būti taikomos ypatingos saugos priemonės – transporto priemonės dezinfekuojamos kiekvieno maršruto pradinėje ir galinėje stotelėse;

•    Draudžiamas kruizinių laivų patekimas į Klaipėdos valstybinį jūrų uostą;

•    Valstybės ir savivaldybių institucijose, įstaigose, valstybės ir savivaldybių valdomose įmonėse darbas organizuojamas ir klientai aptarnaujami nuotoliniu būdu, išskyrus atvejus, kai būtina atitinkamas funkcijas (darbus) atlikti darbo vietoje;

•   Draudžiamas kultūros, laisvalaikio, pramogų, sporto įstaigų lankymas ir fizinis lankytojų aptarnavimas;

•     Draudžiami visi atvirose ir uždarose erdvėse organizuojami renginiai bei susibūrimai;

•  Draudžiama sveikatingumo paslaugų centrų, sanatorijų, poilsio centrų veikla, išskyrus individualias medicininės reabilitacijos paslaugas, kurios susijusios su gydymu;

• Viešbučių ir kitos patalpos naudojamos asmenims izoliuoti atskiru savivaldybių ir apgyvendinimo paslaugų teikėjų susitarimu arba savivaldybės administracijos direktoriaus reikalavimu;

•  Draudžiama viešojo maitinimo įstaigų, restoranų, kavinių, barų, naktinių klubų ir kitų pasilinksminimo vietų veikla, išskyrus, kai maistą galima išsinešti arba kitais būdais jį pristatyti fiziniams ir juridiniams asmenims, laikantis higienos reikalavimų;

•    Draudžiama parduotuvių, prekybos ir (arba) pramogų centrų, išskyrus, kurių pagrindinė veikla yra maisto, veterinarijos, vaistinių, optikos prekių ir ortopedijos techninių priemonių pardavimas, veikla, taip pat turgaviečių, išskyrus maisto, veikla. Nedraudžiama teikti finansines paslaugas, kai jos teikiamos maisto prekių parduotuvėse, prekybos ir (arba) pramogų centruose;

•    Draudžiama teikti grožio paslaugas;

•    Draudžiama lošimo namų (kazino) ir lošimo automatų salonų veikla;

•    Draudžiamas nuteistųjų ir suimtųjų lankymas, išskyrus jų susitikimus su gynėjais.

Vyriausybė rekomenduoja per Šv. Velykas nedidinti judėjimo viešose vietose, atsisakyti tėvų, senelių lankymo, giminių sueigų. Savivaldybėms nurodyta spręsti dėl patekimo į miestus ir miestelius ribojimo, šiam precedento neturinčiam režimui užtikrinti, be policijos tarnybų, pasitelkiant šaulius, kitus savanorius.

Pilietiškumo ir atsakingumo už visuomenės, artimųjų sveikatą ir gerovę mūsų bendruomenėje netrūksta. Išlikime ir toliau tokiais.

Nors daugelis iš mūsų esame vadinamojoje rizikos grupėje, galime veikti ir nesukeldami sau pavojaus užsikrėsti. Stebėkime aplinką. Aktyviai prisidėkime teikiant informaciją kolegoms policijoje ir visuomenės sveikatą užtikrinančiose institucijose apie viešosios tvarkos ir karantino reikalavimų pažeidimus. Pamatę, sužinoję ar kitaip susidūrę su tokiais pažeidimais nedelsiant skambinkite į Bendrąjį pagalbos centrą telefonu 112.

Išlikime budrūs. Saugokime save ir savo artimuosius.

 

 

Lietuvos policijos veteranų asociacijos valdyba                                      

2020 m. balandžio 8 d.

Vilnius

 

 

 
 

 
 

 
 

Mieli kolegos veteranai,

 

LR Vyriausybė 2020 m. kovo 12 d. nutarimu "Dėl situacijos, susijusios su koronavirusu" bei 2020 m. kovo 14 d. nutarimu "Dėl karantino LR teritorijoje paskelbimo" nuo 2020 m. kovo 16 d. 00 val. iki kovo 30 d. 24 val., patvirtintas karantino režimas. Kaip žinote, be kitų priemonių, draudžiami visi atvirose ir uždarose erdvėse organizuojami renginiai bei susibūrimai. Nuo šiandien taikomas privalomas karantinas savivaldybių skirtose ir saugomose patalpose visiems į Lietuvą iš užsienio grįžtantiems piliečiams. Karantino terminas bus pratęstas ir, ko gero, ne vieną kartą. Tai išbandymas ne tik Valstybei, bet ir mums senjorams, priklausantiems rizikos grupei.

Konstatuota, kad Lietuvoje įžengėme į antrąjį pandemijos etapą, kai virusu užkrečiami artimieji. Kreipiuosi į Jus prašydamas paremti LRV sprendimus ir savo asmeniniu pavyzdžiu parodyti žmonėms, kad būtina tinkamai saugoti save ir savo artimuosius nuo COVID-19 susirgimų ir jo plitimo.

Koronavirusu galima užsikrėsti įkvėpus oro lašelių ar jiems patekus į organizmą per akis, rankas, palietus paviršius, todėl vyresni nei 60 metų žmonės, o ypač turintys lėtines ligas, primygtinai raginami likti namie, neiti į parduotuves ir vaistines, nesusitikinėti su kitais žmonėmis. Reikalui esant dėl maisto produktų, maisto ar vaistų pristatymo, kreipkitės į savo savivaldybės institucijas arba savivaldybės teritorijoje šias paslaugas teikiančias įmones ar nevyriausybines organizacijas.

Žmonės privalo besąlygiškai laikytis šių rekomendacijų:

1. Viešose vietose būtinai dėvėti apsaugines kaukes. Būnant lauke laikytis saugiu  dviejų metrų atstumu, tačiau galimas ne daugiau, kaip dviejų žmonių būriavimasis.  Gyventojai, ypač vyresni ir lėtinėmis ligomis sergantys žmonės, turi stengtis būti namie, o esant reikalui rinktis nuošalesnes vietas, vengti judrių pažintinių takų ir parkų, skirtingų šeimų vaikai negali žaisti kartu.

2. Grįžus iš lauko su muilu bent pusę minutės plauti rankas, geriau tinka skystas muilas. Viršutinius drabužius pakabinti atskirai nuo kitų, batus nušluostyti muiluotu šiltu vandeniu ir pastatyti atskiroje vietoje toliau nuo kitos avalynės. Svarbu neliesti veido nenusiplovus ar nedezinfekavus rankų dezinfekciniu skysčiu, čiaudėti į alkūnę arba popierinę nosinę, kurią tuojau pat išmesti.

3. Patalpose svarbu valyti dažnai liečiamas vietas – durų, šaldytuvo rankenas, raktus, nuotolinio valdymo pultelius, telefonus. Patalpas valyti buitiniais plovikliais pagal instrukciją arba tirpalu – litrui šilto muiluoto vandens reikia 20 gramų sodos. Svarbu gerai vėdinti patalpas.

Saugokime save ir savo artimuosius. Solidarizuokimės su buvusiais kolegomis – pareigūnais, medicinos darbuotojais ir visais kitais žmonėmis, kurie yra pirmose kovos su koronavirusu gretose ir bent jau savo pilietiniu sąmoningumu, supratingumu ir savisauga nedidinkime jiems darbo.

Linkiu visiems geros sveikatos ir laimingai sulaukti šios negandos baigties.

2020-03-24, Vilnius

 

LPVA Valdybos pirmininkas  Vytautas Navickas

 

 

 

 

 
 
Informacinis pranešimas

Lietuvos policijos veteranų asociacija informuoja, kad vadovaujantis 2020 m. kovo 12 d. Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimo "Dėl situacijos, susijusios su koronavirusu" nuostatomis, bei 2020 m. kovo 14 d. Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimo "Dėl karantino LR teritorijoje paskelbimo" nuo 2020 m. kovo 16 d. 00 val. iki kovo 30 d. 24 val., patvirtintas karantino režimas, kuriame be kitų priemonių, draudžiami visi atvirose ir uždarose erdvėse organizuojami renginiai ir susibūrimai, todėl atšaukiamas ir 2020 m. kovo 28 d. planuotas Lietuvos policijos veteranų asociacijos ataskaitinis susirinkimas.
Asociacija taip pat siūlo atšaukti visus asociacijos filialuose planuotus renginius.
Vertinsime susidariusią situaciją ir informuosime asociacijos filialus apie suplanuotų renginių organizavimo galimybes.

 

LPVA valdybos informacija

 
 
<<  ankstesnis  8   9   10   11   12   13   14   20  30  40  50  60  70  80  90  sekantis  >>