į pradžią   |   turinys   |   susisiekite  
Naujienos
KREIPIMASIS Į SEIMO NARIUS DĖL PAREIGŪNŲ IR KARIŲ PENSIJŲ KOMPENSAVIMO

 

 

 

Šiuo metu Seimo komitetuose nagrinėjamas Lietuvos policijos veteranų asociacijos inicijuotas įstatymo projektas, kurį priėmus būtų nustatyta tvarka per ketverius metus kompensuoti nusavintas pareigūnų ir karių valstybines pensijas. Šio tikslo buvę pareigūnai bei kariai visada siekė teisėtomis priemonėmis, pasikliaudami sprendimus priimančių politikų išmintimi bei žmogiškumu. Norime priminti, kad į Jus kreipiasi veteranai – pareigūnai bei kariai – sunkiausiais valstybės kūrimosi metais kovoję su organizuotu nusikalstamumu, korupcija, kontrabanda bei kitais nusikaltimais ir jei mums nebūtų pavykę pasiekti persilaužimo šioje kovoje, vargu ar šiandien Lietuva galėtų didžiuotis dauguma pasiekimų. Dalis mūsų nesulaukė šių dienų, paaukodami gyvybes ne tik saugant besikuriančios valstybės sieną, bet ir kasdieniuose susirėmimuose su nusikalstamomis struktūromis. Ne veltui pareigūnų ir karių valstybinių pensijų paskirtis yra atlyginti už sudėtingą, atsakingą, dažnai rizikingą ir pavojingą asmens tarnybą valstybei, ką ne kartą konstatavo Konstitucinis Teismas.

                 Mes neprašome išskirtinių sąlygų, tik atkreipiame Jūsų dėmesį, kad atsargos pareigūnai ir kariai, gaunantys pareigūnų ir karių valstybines pensijas, sudaro atskirą socialinę grupę, kuriems pensijos mokamos iš valstybės biudžeto pagal atskirą įstatymą. Tai suteikia mums vilties, kad valstybė tinkamai pasirūpins jai tarnavusiais pareigūnais ir kariais ir tai didins tarnybos statutinėse įstaigose patrauklumą bei skatins jaunimą stoti tarnauti valstybei.

                  Konstitucinis Teismas ne kartą pabrėžė, kad neatsiejami teisinės valstybės elementai yra teisėtų lūkesčių apsauga, teisinis tikrumas ir teisinis saugumas. Šie principai suponuoja tai, kad valstybė privalo vykdyti prisiimtus įsipareigojimus asmeniui.

                  Tikimės, kad artėjantys Seimo rinkimai neužgoš kasdienių darbų įstatymų leidybos srityje ir veteranams, gražiausius ir brandžiausius gyvenimo metus atidavusiems tarnybai žmonėms ir valstybei, neteks su savo valstybe bylinėtis tarptautiniuose teismuose.

                 Kreipimasis priimtas 2016-04-23,Visuotiniame Lietuvos policijos veteranų asociacijos narių susirinkime.

 

 

 

 
 
LPVA visuotinis susirinkimas

2016-04-23

 

Š.m. balandžio 23 d. Policijos departamento prie VRM salėje įvyko Lietuvos policijos veteranų asociacijos (LPVA) visuotinis susirinkimas. Susirinkime dalyvavo didžioji dauguma asociacijos narių, kurie sudarė susirinkimo kvorumą.

plačiau
 
Dalinis laimėjimas, ar eilinis priešrinkiminis pažadas?

2016 m. balandžio 13  d. Lietuvos Respublikos Seimo biudžeto ir finansų komitete buvo svarstomas Lietuvos Respublikos pareigūnų ir karių valstybinių pensijų kompensavimo įstatymo projektas, kuriam komitetas iš dalies pritarė. Vienintelis pasiūlymas, kuris buvo pateiktas, kad "Siekiant nepažeisti asmenų lygiateisiškumo principo nustatyti, kad sumažintos pensijos kompensuojamos  visoms  valstybinių pensijų gavėjų grupėms".

plačiau
 
Vilniuje vyko tradicinės šaudymo varžybos

2016-04-07

 

Policijos deparetamento prie VRM šaudykloje, vyko tradicinės veteranų šaudymo varžybos. 

plačiau
 
Privačių detektyvų kursai

Gerbiami policijos veteranai,

Kazimiero Simonavičiaus universiteto (KSU), Teisės fakultetas nuo š.m. balandžio 25 d. pradeda Privačių detektyvų kursus pagal Policijos departamento prie VRM patvirtintą Privačių detektyvų mokymo programą.

plačiau
 
<<  ankstesnis  10  20  30  40  50  55   56   57   58   59   60   61   70  80  sekantis  >>