į pradžią   |   turinys   |   susisiekite  
Naujienos
PAŽINTIS SU LPVA MAŽEIKIŲ FILIALU – NOMINACIJOS „UŽ NARYSTĖS PLĖTOJIMĄ 2017“ LAIMĖTOJU

 

Trumpai apie LPVA Mažeikių filialo pirmininkę Danutę Mockienę: tarnybos stažas vidaus reikalų sistemoje 30 metų, tarnybą baigė turėdama majoro laipsnį. Paklausta, koks jos gyvenimo credo, atsakė: „Visada maniau, kad reikia galvoti apie kitus, jiems padėti, nieko nereikalaujant mainais. Niekada nesusimąsčiau, bet gal tai ir yra mano gyvenimo credo?“

 

Pateikiame filialo pirmininkės Danutės Mockienės atsakymus į keletą klausimų apie veiklą.

 

LPVA Mažeikių filialui įteikta nominacija "Už narystės plėtojimą". Papasakokit, kaip pavyko tiek nemažai žemaičių įtraukti į organizaciją?

Įtraukti naujus narius į savo būrį nėra sunku. Svarbiausia, susitikinėti, bendrauti, organizuoti renginius. Vieni veteranai patys pareiškia norą tapti LPVA nariais, kiti –  draugų paraginti. Žinoma, esam žemaičiai, mūsų apsukos kitokios, tačiau esam tvirti, kaip kumštisJ Šiemet naujokų pakankamai „užderėjo“ – net  18, todėl šiuo metu mūsų filiale yra  73 LPVA nariai.  Dar iki LPVA įsikūrimo, teisėsaugos veteranai Mažeikių rajone jau vykdėme tam tikrą veiklą. Apie 200 veteranų iš įvairių teisėsaugos institucijų, tarnybų  jau devintus metus  bendraujame savo susitikimuose, renginiuose ar šventėse. Todėl ir  kandidatų į LPVA visada atsiranda.

 

Papasakokite daugiau apie filialo veiklą. Kadangi sakoma, jog buvusių policininkų nebūna, todėl pirmiausiai gal apie tai, kaip pažymite Policijos dieną?

Profesinės dienos proga nebūnam pamiršti – esam kviečiami į šventinius renginius, paminėjimus.  Kiekvienais metais aplankom buvusių kolegų kapus. Prisimenam buvusį kolega savo pasakojimuose, uždegame žvakutę: “ Plazdėk, plazdėk liepsnele, lyg ilgesio malda”.  Manau, kad svarbu būti kartu, kuomet mūsų širdys džiaugiasi ir kai būna be galo skaudu. Anapilin išlydim savo kolegas, pagerbiame namiškius.

Buvusių mentų nebūna!  Patirtis, profesionalumas, principigumas – to nieks neatims iš buvusių pareigūnų. Gimnazistų pakviesti, dalyvavome Karjeros dienoje – Praeitis, dabartis ir ateitis. “Pasidalinome duona kasdienine”, papasakodami apie tarnybos ypatumus ir realijas, nors šiaip pareigūnai nelabai mėgsta daug kalbėti – jie įpratę tyliai dirbti savo darbą. Džiaugiamės matydami, kad naujos technologijos ir visuomenė keičia policijos veidą.

 

Žinoma, kad buvote vieni aktyviausių VRM organizuotame sąskrydyje - kartu su kitais aktyviai dalyvavote beveik visose sąskrydžio rungtyse. Kokia patirtis ir nuotaikos dėl dalyvavimo panašiuose renginiuose?

Šiais metais  dalyvavome VRM sąskrydyje. Tai buvo puiki proga pabūti kartu su kolegomis iš kitų rajonų. Bene labiausiai susidraugavom  su šilutiškiais.  Sąskrydis paliko labai gerus įpūdžius. Buvom pakviesti kaip svečiai, bet sugebėjome suburti komandą ir rungtyse nenusileidom “Aro” vaikinukų komandai J Veteraų stovyklavietės aplinka įvertinta puikiai! Gavom tokį didžiulį sūrį! Verta įdėti pastangų ir dalyvauti panašiuose renginiuose, nes tie, kurie vyko į sąskrydį, tapo artimesniais draugais ir labiau pripažįsta tokio poilsio ir bendravimo reikšmę.

 

Kokie renginiai 2017 metais buvo įsimintiniausi?

Žinoma, kelionės! Dar dabar malonu prisiminti –  rugpjūčio ankstyvas rytmetys, miestas dar tik bunda, o mūsų veteranai su šeimomis  lekiam vingiuotais Žemaitijos keliais į Rusnę. Iš ten dviem laivais plaukėme į Nidą. Nors kapitonai atrodė patikimi, vėjuota diena ir bangos ne vienam buvo pirma tokia patirtis... Nė vienas nelikom neišpraustas bangų. Šaltuką baidėm šokiais ant denio, kapitonas virė puikaus skonio žuvienę, o vakare Rusnės sodyboje mus  pasitiko LPVA Šilutės filialo vadas Stasys, filialo narys Antanas su žmona.

 O liepos 15-ąją šilutiškiai pirmą kartą apsilankė mūsų tradicinėje vasaros vakaronėje. Svečiai  atsivežė ir puikią nuotaiką, ir visiems skirtų dovanų: trys  knygos „FotoSkrydis. Šilutės kraštas“, kvepianti puokštė rožių iš Gedimino Černiausko rankų!  Žinoma, ir kaip šilutiškiai atvyks be rūkytos žuvies.  Autentiškoje Mikulskių sodyboje ilgai skambėjo Karinos saksofonas – visi dalyviai klausėsi, šoko ir džiaugėsi nuostabia muzika. Vakaronėje įteikėme stiklinę vardinę nominaciją Danui už uniforminės atributikos kolekciją, pasveikinome jubiliatus.

 

Tai ko reikia labiausiai, kad veikla būtų įvairiapusė ir aktyvi? Ar jaučiate policijos vadovų paramą ir jeigu taip, kokia ji?

Kad veikla būtų įvairiapusė ir aktyvi – tik gero noro reikia, neįmanomo nieko nėra.  Ir, aišku, turi būti bendraminčių komanda. Šiais metais įkūrėmė filiale tris komitetus: tradicijų, laisvalaikio ir organizacinį. Pirmieji komitetų žingsniai yra savotiškas jų išbandymas, bet, esu tikra, komitetų veikla įsibėgės. Norisi, kad visi filialo nariai aktyviai dalyvautų organizacijos veikloje.

Dėkui  Telšių apskrities VPK bei Mažeikių PK viršininkams, kad mums skyrė  jaukų, didelį kabinetą, padeda išspręsti nuvykimo į Vilnių problemas, kviečiasi mus į renginius. Veteranų susirinkimams skiriama  salė policijos komisariate.

 

Kokios mintys metų pabaigoje ir ko palinkėtumėte 2018-aisiais metais sau ir visiems LPVA nariams?

Metai buvo įdomūs, nenuobodūs, galima sakyti, rezultatyvūs, todėl tikiuosi, kad kitais metais mes savo filiale nuveiksime ne mažiau! Negaliu pamiršti ir LPVA valdybos, kuriai esam dėkingi už dėmesį, už daromus renginius. Šiais metais buvo pagaminta puiki asociacijos uniforma, mūsų prašymu, visados užsako vardines nominacijas, nes jubiliejų pas mus netrūksta –  vien šiais metais sveikinome 22 jubiliatus. Džiaugiuosi ir šiltais kontaktais su kauniečiais –  pirmininku Broniumi, Janina, Zita,  Marijampolės filialo pirmininke Ramute, Šilutės filialo pirmininku Stasiu, Gediminu, Antanu, Telšių filialo pirmininku Saugintu, Utenos ir … tektų išvardinti visus. Be  išimties, malonu jus visus pažinti! Linkiu ir sau, ir mums visiems paversti savo svajones realybe, daryti viską, kas įmanoma. Mėgautis gyvenimu kiekvieną minutę, kiekvieną akimirką. Tegul nauja diena bus geresnė už praėjusią. Visiems puikių švenčių!

 

 

Parengė Zita Gaižauskienė