į pradžią   |   turinys   |   susisiekite  
Naujienos
Policijos ir visuomenės šventė Vilniuje

Lietuvos policijos veteranų asociacija organizuodama renginius, skirtus Lietuvos policijos 100-čiui pažymėti prisijungė ir prie Policijos departamento 2018-09-29 organizuojamos „Policijos ir visuomenės šventės 2018“, skirtos Lietuvos policijos 100-čiui paminėti.

Šventė buvo užplanuota Katedros aikštėje ir kiekvienai policijos tarnybai buvo skirta vieta paviljonui, t.t. ir vieta Lietuvos policijos veteranų asociacijai.

Asociacijai atstovauti patikėta LPVA Vilniaus filialui. Tuo tikslu buvo sudaryta darbo grupė kurią sudarė: Stasys Bunokas, Algimantas Maulius, Josifas Urbanas, Irina Dubinienė, Ramutis Oleka, Virginijus Klanauskas ir darbo grupės vadovas Vytautas Jonikas.

LPVA paviljone nutarta eksponuoti LPVA atsargos pareigūnų Ramučio Olekos, Algimanto Mauliaus bei Virginijaus Klanausko surinktas užsienio šalių policijos, pirmąsias jau istorinėmis tapusias specialiąsias Lietuvos Kelių policijos uniformas, Lietuvos teritorinių policijos komisariatų antsiuvų, specialiųjų eismo kontrolės ir reguliavimo bei kitas priemones, kurios buvo naudojamos nuo 1990 metų.

Į Lietuvos policijos 100-čio minėjimą buvo pakviesti kolegos iš Latvijos. Į šventę atvyko Latvijos Respublikos Madonos m. policijos komisariate 33 metus išdirbęs policijos atsargos karininkas Vitalij Kalugins su savo dukra. LPVA nariai buvo maloniai nustebinti Vitalij Kalugins pateiktu siurprizu, - tai didžiulis tortas su Lietuvos nacionaline vėliava ir užrašu „POLICIJAI- 100“.

LPVA paviljonas buvo pastatytas Katedros aikštėje prie Arkikatedros šono priešais įėjimą į Vidaus reikalų ministeriją. LPVA paviljoną akimirksniu pastatė ir įrengė graugisškai susirinkę LPVA Vilniaus filialo nariai Petras Burdelis, Ramutis Oleka, Algimantas Maulius, Vytautas Bracas, Nikita Maliutinas ir kiti.

LPVA paviljone buvo galima ne tik pasižiūrėti gausias policijos atributų ekspozicijas, bet ir paklausyti Lietuvos policijos ir VRM reprezentacinio pučiamųjų orkestro, vadovaujančio Anapilin išėjusio dirigento ir orkestro vadovo Maestro Algirdo Radzevičiaus lietuviškų maršų. Tai labai pritraukė didelius ir mažus šventės dalyvius. Dalyviai smiginio varžybose turėjo galimybę laimėti LPVA suvenyrus, todėl prie smiginio nusidriekė didelis būrys varžovų, o suvenyrai greitai baigėsi. Laimė, kad į pagalbą mums laiku atskubėjo Kelių policijos veteranų asociacija, kuri mums pateikė daugiau nei 100 įvairių šviesą atspindinčių elementų.

Nušurmuliavus šventės programai LPVA paviljone Lietuvos policijos veteranų asociacijos pirmininkas Vytautas Navickas iškilmingai įteikė Latvijos policijos veteranų atstovui Vitalij Kalugins LPVA atminimo ženklą „Policijai 100“. Savo ruožtu Latvijos policijos veteranų atstovas Vitalij Kalugins Lietuvos policijos veteranų asociacijos pirmininkui Vytautui Navickui, LPVA Vilniaus filialo vadovui Vytautui Jonikui, jo pavaduotojui Ramučiui Olekai ir LPVA Panevėžio filialo valdybos nariui Virginijui Klanauskui įteikė atminimo dovanas.

Ta proga buvo iškilmingai padalintas svečių atvežtas tortas „Lietuvos policijai 100“.

VRM Vidaus tarnybos pulkas šventės dalyvius vaišino nuostabia kareiviška koše, kuriai neatsispyrė ir LPVA pirmininkas Vytautas Navickas bei gausiai susirinkę į paviljoną svečiai.

Diena netruko prabėgti. Nuotaika buvo labai pakili, o svečiai  negalėjo atsistebėti Policijos ir visuomenės švente.

 

LPVA valdybos informacija