į pradžią   |   turinys   |   susisiekite  
Naujienos
Policijos pensininkams - nesibaigiantis pažadų lietus

„Lietuvos žinios“ rašo, kad teismai tokiems pensininkams jau priteisė apie 6,5 mln. litų, o valdininkai toliau žarsto tik pažadus ir nekalba apie realius ketinimus grąžinti skolą.

Konstitucinis Teismas (KT) ne kartą konstatavo, kad išimtiniais atvejais, kai valstybėje yra susidariusi ypatinga padėtis, pensijų santykių teisinis reguliavimas gali būti koreguojamas, taip pat ir mažinant paskirtas bei mokamas pensijas. Tokiu atveju įstatymų leidėjai asmenims, kuriems pensija paskirta ir mokama, privalo nustatyti teisingą susidariusių praradimų kompensavimo mechanizmą. Tačiau Vyriausybė, parengusi sumažintų pensijų kompensavimo tvarką, pareigūnų gaunamų valstybinių pensijų, kurios nuo 2010 metų mažėjo kaip ir kitiems pensijų gavėjams, į kompensavimo mechanizmą neįtraukė. Neišmokėta pensijos dalis bus kompensuojama tik dviem socialinėms grupėms: senatvės arba netekto darbingumo pensijų gavėjams.

Pasirūpinti pensijas gaunančiais buvusiais pareigūnais - kiekvienos institucijos reikalas. Tačiau buvę policijos pareigūnai nežino, kas ir kaip jiems kompensuos negautą pensijos dalį.

Pasak Seimo nario konservatoriaus Arvydo Anušausko, kitose institucijose yra rengiami planai, kaip bus vykdomas KT sprendimas, tuo metu VRM tvyro pasyvus laukimas, valstybei kainuojantis dar ir pinigų, nes tenka dengti teismus laimėjusių buvusių pareigūnų bylinėjimosi išlaidas.

"Tikrai nenormalu, kad pensininkai yra priversti kreiptis į teismą, prašyti priteisti jiems priklausančius pinigus", - sakė parlamentaras.

Jo teigimu, į pensiją išėję pareigūnai nereikalauja atiduoti neišmokėtą pensijos dalį tuoj pat, tačiau iš VRM nesulaukdami jokių žingsnių keisti situaciją, jie mato tik vieną išeitį - bylinėjimąsi.

 

ELTA informacija