į pradžią   |   turinys   |   susisiekite  
Naujienos
Sielovada - Memorandumas ir bendradarbiavimas

Gruodžio 13 d. Lietuvos policijos veteranų asociacijos (LPVA) atstovai vėl svečiavosi Policijos departamente.

Čia buvo pasirašytas Memorandumas policijos ir kitų statutinių tarnybų veteranų dvasinei ir socialinei integracijai stiprinti bei LPVA bendradarbiavimo sutartys su Lietuvos kriminalinės policijos veteranų asociacija (LKPVA) ir asociacija „Tautos skydas“.

LPVA pirmininkas Vytautas Navickas, pasveikinęs susirinkusiuosius, prisiminė pirmąjį policijos veteranų apsilankymą Vilniaus Švč. Mergelės Marijos Ramintojos šventovėje – po Vasario 16-osios minėjimo Simono Daukanto aikštėje veteranus į dar nepašventintą iš naujo bažnyčią pakvietė Lietuvos policijos kapelionas kunigas Algirdas Toliatas. „Buvome nustebę, kiek čia daug visokių veiklų. Ir mes, veteranai, norėjome prie jų kuo galėdami prisidėti. Pasirašydami memorandumą, pažadą įtvirtiname“, – kalbėjo V. Navickas.

A. Toliatas džiaugėsi veteranų iniciatyva. „Kur slypi tautos jėga? Esame stiprūs tiek, kiek esame vieningi. Kai kolegos nepaliekame nei džiaugsme, nei varge, kai, ištikus bėdai ar nelaimei, tiesiame pagalbos ranką. Jūs, veteranai, esate policijos bendruomenės dalis. Švč. Mergelės Marijos Ramintojos bažnyčia ypač orientuota į pareigūnų vienybę ir turėtų tapti vieta, kur visada rasite ramybės, stiprybės ir palaikymo. Tai – ne tik bažnyčia, bet ir socialinių iniciatyvų bei inovacijų erdvė. Policijos veteranų patirtis čia ypač reikalinga, tad kviečiu ateiti, jungtis, bendradarbiauti. Ieškokime kelių tapti viena šeima, tik tada turėsime stiprią policiją, stiprią visuomenę, stiprią Lietuvą“, – ateinančio Lietuvos šimtmečio programą nubrėžė policijos kapelionas.

Policijos generalinio komisaro pavaduotojas Rimantas Bobinas atkreipė dėmesį, kad šiandien kaip niekad policija atsidūrusi lyg po didinamuoju tikslu, skrupulingai žiniasklaidos ir visuomenės preparuojamas kiekvienas priimtas ar nepriimtas sprendimas, tad būtent policijos veteranai galėtų pasidalinti patirtimi, kaip spręsti kylančias problemas, ir atlikti savotišką mediatorių funkciją. „Linkiu, kad tai, kas įrašyta memorandume, gyvuotų ir taptų kūnu“, – kalbėjo R. Bobinas.

LKPVA vardu sutartį su LPVA pasirašęs ilgametis kriminalinės policijos pareigūnas Algirdas Matonis akcentavo, kad abiejų asociacijų narius jungia tos pačios vertybės ir tradicijos, tad tikėtina, kad bendradarbiavimas ir ateityje bus vaisingas.

Panevėžyje veikianti asociacija „Tautos skydas“ taip pat vienija ne tik buvusius policininkus, bet ir ugniagesius, pasieniečius, kitus vidaus tarnybos pareigūnus. Pirmininkas Rimantas Narkūnas priminė, kad asociacija susibūrė beveik prieš dešimtmetį, pirmiausia – turėdama tikslą padėti pareigūnams susigrąžinti sumažintas pensijas. Vėliau imtasi šviečiamosios veiklos, prevencinių akcijų.

Vienas iš asociacijos krikštatėvių R. Bobinas prisiminė, kad „Tautos skydas“ susikūrė ypač sudėtingu metu, siaučiant ekonominei krizei: „Tada sugebėjote suvienyti žmones problemoms spręsti, o dabar žengiate dar žingsnį. Tad linkiu nesustoti“.

Susitikime taip pat buvo 50-mečio proga pasveikintas ilgametis kriminalinės policijos operatyvininkas Georgijus Smoliakas, dabar vadovaujantis asociacijos Ukmergės filialui.

Kolega G. Smoliakas dar kartą akcentavo veteranų ir dirbančių pareigūnų bendrystės svarbą. „Ukmergėje turime 37 policijos veteranus. Kai kurie iš jų tarnybą policijoje paliko su nuoskauda – kelis dešimtmečius atidavę institucijai, pasijuto nereikalingi. Pakviečiau juos ateiti į asociaciją. Atėjo kartą, kitą. Pasidalino išgyvenimais. Mes, grįžę iš Vilniaus, iš Policijos departamento, pasidaliname naujausiomis policijos gyvenimo aktualijomis. Ir žmonės atgyja, nebesijaučia pamiršti, turi norą ateiti pas mus“, – pasakojo G. Smoliakas. Jis dėkojo LPVA, ypač Liutaurui Vasiliauskui, bei Policijos departamento vadovybei už veteranų palaikymą ir vienijimą.

Buvo proga pasveikinti ir panevėžietį kolegą Gintautą Šimkų – jis kartu su fotomenininku Valentinu Pečininu buvo išrinkti Metų panevėžiečiais.

LPVA pirmininkas V. Navickas visiems įteikė po išskirtinį suvenyrą – ką tik išleistą 2019-ųjų LPVA kalendorių.

 

LPVA valdybos informacija