į pradžią   |   turinys   |   susisiekite  
Naujienos
Su policijos veteranų asociacijos atstovais aptarti socialiniai pareigūnų klausimai

Susitikimo metu LVPA atstovai ypatingą dėmesį atkreipė į nesubalansuotą socialinių garantijų sistemą ir šiuo metu ypač aktualią pareigūnų pensijų atkūrimo problemą. Taip pat buvo akcentuota  išleidžiamų į pensiją pareigūnų socialinio pritaikymo, medicininės reabilitacijos ir profesinio perorientavimo galimybių perspektyvos klausimų svarba.

 

Pensijų problemą asociacija pasiūlė spręsti inicijuojant Vyriausybės nutarimą ar kitą teisės aktą, numatantį jų atkūrimo ir praradimų kompensavimo terminus bei mechanizmą. Pasak LVPA valdybos pirmininko Kęstučio Tubio, toks sprendimas padėtų įgyvendinti teismų priimtus sprendimus dėl atkuriamų pareigūnų pensijų ir kompensuojamų praradimų, taip pat būtų morališkai svarbus dirbantiems pareigūnams. K.Tubio teigimu, LVPA galėtų aktyviai prisidėti rengiant tokio dokumento projektą.

 

Ministras D.A.Barakauskas, padėkojęs asociacijos atstovams už iniciatyvą susitikti, akcentavo, kad yra ieškoma būdų spręsti policijos veteranams bei pareigūnams aktualias problemas bei kompensuoti praradimus dėl pensijų. Ministras pažymėjo, kad vidaus reikalų sistemos pareigūnai atlyginimų požiūriu neturėtų būti diskriminuojami kitose statutinėse institucijose dirbančių pareigūnų atžvilgiu. Taip pat ir išėję į pensiją vidaus reikalų sistemos pareigūnai, neturėtų būti diskriminuojami kitų pensininkų grupių atžvilgiu, atstatant krizės metu sumažintas pensijas. Jo žodžiais, šiame procese asociacijos palaikymas ir bendradarbiavimas išties labai svarbus, nes gali padėti efektyviau spręsti rūpimus klausimus.

 

Susitikime dalyvavo Policijos departamento prie VRM generalinis komisaras Saulius Skvernelis.