į pradžią   |   turinys   |   susisiekite  
Naujienos
Veteranai – jėga! Mintys po VRM darbuotojų sąskrydžio

2017-06-03

 

Pirmąkart Lietuvos policijos veteranų asociacijos (LPVA) komanda dalyvavo VRM darbuotojų sąskrydyje, šiemet įvykusiame birželio 2-3 dienomis Mociškėse (Pagėgių savivaldybė). Komandos pagrindą sudarė Mažeikių ir Šilutės filialų nariai, prisijungė ir trejetas kauniečių bei ketvertas LPVA Valdybos atstovų. Dalyviai savo entuziazmu ir susitelkimu įrodė, kad dar „turi parako“ – atvyko ne tik pailsėti ir į kitus pažiūrėti, bet ir gana sėkmingai dalyvavo beveik visose sąskrydžio programos rungtyse. Pirmieji į stovyklavietę atvyko mažeikiškiai – jie ne tik įsikūrė palapinėse, bet ir teritoriją apipavidalino ekologiškomis priemonėmis. Šilutiškių komandai teliko prisijungti prie jų, sulaukiant draugiškos visų pagalbos, išsprendžiant sudėtingą didžiosios palapinės pastatymo rebusą. Būtent, ši draugiška ir optimistinė nuotaika ir yra bene svarbiausias bei išskirtinis įspūdis apie LPVA komandą! Didžiausiais LPVA komandos varikliais buvo Danutė Mockienė iš Mažeikių, Stasys Mickevičius ir Gediminas Černiauskas iš Šilutės – ačiū, visos veteranų bendruomenės vardu jiems!

LPVA atributika pažymėta apranga pasipuošusi policijos veteranų komanda solidžiai įsiliejo į sąskrydžio atidarymui išsirikiavusią spalvingą visų VRM departamentų ir tarnybų rikiuotę. Apie 1600 sąskrydžio dalyvių dar prieš vėliavos pakėlimą entuziastingai dainavo „Tris milijonus“, apšilinėjo pagal linksmas vedėjo Remigijaus Žiogo komandas, todėl Vidaus reikalų ministro Eimučio Misiūno,VSAT vado Renato Požėlos (VSAT šiemet buvo sąskrydžio organizatoriai), Lietuvos policijos generalinio komisaro Lino Pernavo ir kitų sveikinimai buvo sutikti plojimais. Pakėlus sąskrydžio vėliavą, visi bemat įsijungė į numatytas rungtis. Jos nebuvo labai sunkios, bet kiekvienai reikėjo tam tikrų gebėjimų ir savybių turinčių žmonių. LPVA komanda, pradžioje abejojusi, ar pavyks rasti jėgų dalyvauti varžybose, vėliau įsijungė ir neblogai pasirodė ne vienoje rungtyje: kuokų mūšyje, bėgimo su „pampersais“, tinklinio su paklode, sumo, kuršių slidžių varžybose. O entuziastingai palaikančių veteranus radosi ne tik tarp mūsiškių, bet ir tarp stebėtojų iš šono! O palaikymas, žinia, yra labai svarbus. Tačiau veteranai nutarė, pajuokaudami, kad timpuko varžybos, lipimas į piramidę ir rankų lenkimo varžybos gali būti pavojingos šitai amžiaus grupei, todėl taškus draugiškai perleido kitoms komandoms.

Vaikai galėjo pramogauti jiems skirtose vietose, laisvi nuo varžybų dalyviai mėgavosi saule ir kolegiška kompanija, skanavo tradicinės Mažosios Lietuvos kafijos su vafliniais (čirviniais) blynais, vaišinosi pasieniečių išvirta sočia grikių koše, o vakare visi susibūrė prie scenos. Čia prie Remigijaus Žiogo prisijungė Nijolė Pareigytė Rukaitienė – prasidėjo komandų meniniai pasirodymai, kurių tema buvo VRM – visų reikalų meistrai. Čia  abejingų nepaliko nė vienas iš devynių pasirodymų – vertinimo komisija, kurios narys buvo ir LPVA Valdybos pirmininkas Vytautas Navickas, vertino balais, o žiūrovai daugeliui komandų skandavo „dešimt!”. Pirmoji vieta atiteko VRM komandai, kuri tikrai buvo originali, bet policijos veteranai bene labiausiai sirgo ir palaikė „saviškius“ policininkus – Šiaulių VPK ir Telšių VPK bendrą komandą.

LPVA Valdybos pirmininkas Vytautas Navickas improvizuotame LPVA komandos susirinkime padėkojo aktyviausiems dalyviams Danutei Mockienei, Stasiui Mickevičiui, Gediminui Černiauskui, Zitai Gaižauskienei bei kitiems, įteikdamas LPVA atributika pažymėtus suvenyrus, o taip pat įteikė nario pažymėjimus naujiems nariams kauniečiams, šilutiškiams ir mažeikiškiams.

LPVA stovyklavietę aplankė ir su policijos veteranais bei jų šeimų narias, bendravo Vidaus reikalų ministras Eimutis Misiūnas, VRM kancleris Algirdas Stončaitis, kitų VRM įstaigų vadovai ,bei jų atstovai. Svarbu, kad LPVA komanda buvo pristatyta, matoma ir pripažinta sąskrydyje. VRM vadovybė mūsų komandai įteikė Prizą-didelį Sūrį.

Nesiekėme tapti sąskrydžio nugalėtojais (argi galime nugalėti stiprius „Aro“ rinktinės ir Kelių policijos tarnybos jaunuolius), tačiau buvo smagu, kai mūsiškiai aplenkdavo priešininkus pirmame slidžių, specifinio bėgimo ar kuokų mūšio etape ir pereidavo į  kitą etapą. Įsitikinome – esame šauni komanda, o panašūs renginiai stiprina tarpusavio pasitikėjimą ir suteikia daug gerų emocijų, leidžia pailsėti, susitikti su pažįstamais ir atrasti naujų. O, svarbiausia, pasijutome tebesantys  didelės VRM sistemos dalimi. Juk tik tarnybinės uniformos veteranai kasdien nedėvi, tačiau širdyje išlieka pareigūnais visados!

 

Daugiau sąskrydžio akimirkų rasite paspaudę šią nuorodą

 

LPVA informacija